Wpis z mikrobloga

#elektronika #elektronikadiy #elektroda #audio

Może mi ktoś powiedzieć, jakie korzyści daje duży kondensator zastosowany w zwrotnicy głośnikowej? Widzę po testach, że sa mniej efektywne - muszę bardziej rozkręcać gałkę, ale coś więcej? Kolumienki bardziej high end jak low end, w tych drugich zazwyczaj kondensatory wielkości paznokcia, w tych co mam zwrotnica waży pewnie dobry kilogram.
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@3000swin: Gabaryty kondensatorów głównie wiążą się z ich pojemnością i maksymalnym napięciem jakie mogą przenieść. Wymieniałeś je teraz w zwrotnicach? Może trafiłeś na jakieś gorsze jakościowo, nie trzymające parametrów.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@3000swin: A, ok, myślałem, że zmieniałeś i pojawił się problem. :)
A jakie głośniki są zamontowane w tych kolumnach? Różnią się od siebie? Jeśli tak, to przede wszystkim to wpływa na ich efektywność. Konstrukcja zwrotnic też może się różnić z wielu względów. Konstruktor mógł chcieć zastosować zwrotnice o innych charakterystykach.
@cichaj: dzięki, zapamiętam, a technicznego punktu widzenia zastosowanie dużych kondensatorów daje jakieś korzyści? Zauważyłem już dwie rzeczy, wzmacniacz mniej się grzeje i są mniej efektywne, czyli muszę bardziej odkręcić gałkę... coś więcej?