Wpis z mikrobloga

Mireczki od #kitesurfing - zastanawiam się nad jedna rzeczą, jak to się dzieje ze niektórzy lataja tak wysoko na tych kajtach? Czy to możliwe ze przypadkiem wywali mnie tak w górę bo odpowiednio zawieje czy trzeba to jakos specjalnie ogarniac? Pytam bo myślałem żeby spróbować kiedyś kite a boje się wysokości w uj xd

To jest tak ze na takie wysokości wywala przypadkiem czy raczej jako początkujący mam się nie przejmować tym w ogóle, moja wiedza jest zerowa ( ͡° ͜ʖ ͡°) nigdzie nie piszą o tym na necie
uwielbiamnalesniki - Mireczki od #kitesurfing - zastanawiam się nad jedna rzeczą, jak...

źródło: comment_1583847282zIH0uDdJNu7YJ4Qe0iccLs.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@uwielbiamnalesniki: jeśli jesteś rozsądna osobą i nie idziesz z kitem, kiedy zbliża się sztorm to szanse wyniesienia Cię tak w górę są bardzo niskie. Skoki takie wymagają odpowiednich ruchów (zaciągnięcie bara do sobie, odpowiednie nabranie prędkości, ruch pod wiatr) i nie dzieją się przypadkowo.
Chociaż na początku przygody dużo ludzi ma odruch zaciągania bara kiedy tracą kontrolę (ciężko zaufać że hak na uprzęży utrzyma w pionie) co skutkuje czasami przeciąganiem po
  • Odpowiedz
@uwielbiamnalesniki: nie ma takiej opcji. wrzuciłeś zdjęcie z redbull king of the air gdzie topowi zawodnicy świata pływają mocno przeżaglowani i się wybijają z fal. z tego co słyszałem dodatkowo w rpa jest jakaś specyficzna gęstość powietrza, która wpływa na wysokość takich lotów.
  • Odpowiedz
@uwielbiamnalesniki: ja akurat mam, ale już trochę pływam. będąc początkującym będziesz miał wiele momentów, w których będziesz miał wrażenie, że nie kontrolujesz nie tylko latawca, ale pozycji ciała, deski i swojej przestrzeni. Dobra wiadomość jest taka, że żeby wylądować na plaży to trzeba wykazać się sporym brakiem zdrowego rozsądku i celowo przeciągnąć jazdę w stronę brzegu. Żeby zakończyć niekontrolowany ślizg wystarczy puścić bar, wywrócić się do wody, a latawka chwilę potem
  • Odpowiedz