Wpis z mikrobloga

Cześć, czy możecie polecić ćwiczenia na:
-rozluźnienie, odciążenie barków i karku
-wzmocnienie pleców
oraz ogólne zalecenia co do sposobu siedzenia, pozycji, rozciągania, przerw (na co dzień praca przy kompie głównie, jak teraz).

Najchętniej w domu (drążek, karimata). Do siłowni (chodziłem 1-2 w tygodniu) dopiero wrócę. Miałem drętwienie palców ręki i ból promieniujący z prawej łopatki na bark, dopiero igłoterapia pomogła. Obecnie raz w tygodniu joga tzw. kręgosłupa, na rozciągnięcie i rozprostowanie.

#mikrokoksy #mirkokoksy #joga ?
  • 7
@zly_wuj @OPcodeRTI @seledynowa_panienka Wielkie dzięki, możecie rzucić nazwą ćwiczeń (pl/en)? Będzie ławiej wyszukać i utrzymać konsekwencje.
Po ostatnim masażu fizjo mówił, że mam zaokrąglone plecy i tendencję do "zamykania" się, chowania głowy w barki. Z kolei fizjo od punktów spustowych/terapii manualnej mówił, że wszystko jest napięte, posklejane: na łopatkach, karku, obojczyki, ten cały rejon plecy-głowa.
@chmlu: nie podrzucę konkretnych kanałów, bo zawsze ćwiczyłam losowo, z tym co wpadło mi pod rękę. Później już sama.
Jeśli masz mocniejsze problemy z plecami to może zastanów się czy na początek nie spróbować na jakiś zajęciach grupowych - jednak prowadzący podpowie Ci co robisz źle, pokaże podstawy - żebyś ćwiczył bardziej wydajnie i nie zrobił sobie krzywdy