Wpis z mikrobloga

@Dumdeedum: Tak, uderzenie w słupek, hak. Masz farta, że jest wzmocnienie czołowe które się zgięło i tyle. Nie które samochody nie mają takich belek i poszło by po chłodnicach.
  • Odpowiedz
@Dumdeedum: wygląda bardziej jakby w jakiś słupek przywalił, chyba, że hak w jakimś SUV-ie, przy takich prędkościach to chyba nie za bardzo kiedyś jadąc ze znajomym ten nie wychamował (śliska jezdnia) i wjechał w hak samochodu przed nim to nawet zderzak nie zniszczył widać było tylko wgniecenie w zderzaku a myślę, że prędkość byłą wyższa niż 5-10. Ściągałeś ze stanów ten samochód ?
  • Odpowiedz
@Dumdeedum: nie no szybciej musiał jechać, że tak wygięło. Ale tutaj nie ma raczej żadnej miny, do wymiany pas przedni, zderzak i chłodnica
Edit: A dobra to Ty przywaliłeś xD To nie wiem skąd aż takie wgniecenie, wcześniej nie widziałeś czy była podgięta ta belka?
  • Odpowiedz
  • 0
@Bodzias1844: Wcześniej nie widziałem bo tak od strony silnika nic nie widać z chłodzeniem tez problemu nie było to nic nie podejrzewałem. Z drugiej strony jaki byłyby sens naprawiać auto (jaki poprzedni właściciel) a zostawić chłodnice i Belkę
  • Odpowiedz
@Dumdeedum: Mogło jak najbardziej, zderzaki są elastyczne.
U mnie było coś podobnego.. uszkodzeń niby nie ma, lekko rejesstacja wgnieciona. zderzak prosty. Ściągam go a tam właśnie jak u Ciebie belka przytulona do skraplacza klimy. Aczkolwiek nie pod takim ostrym kątem.
Prędkość ciężko mi oszacować brakło dosłownie metra dwóch aby się zatrzymać do 0.
  • Odpowiedz
@Pangia: Bzdura. Samochody od wielu lat projektowane są tak, żeby przy zderzeniu wytracić jak najwięcej siły. Po drobnej słuczce może to wyglądać dokładnie tak, jak na załączonym zdjęciu.

@Dumdeedum: Taka belka kosztuje pewnie ze 100-200zł i jest mocowana na śruby. Weź to wymień i będzie z głowy.
  • Odpowiedz
@Dumdeedum: nie ma mowy, przy takiej prędkości wszystko na siebie przyjmuje zewnętrzny zderzak


@Pangia: tiaaaa... bo zderzaki są z gumy i samochody się od siebie odbijają... a nie czekaj, to nie gokarty.

@Dumdeedum: tak, przy stłuczce tego typu takie coś się może stać.
  • Odpowiedz