Wpis z mikrobloga

A jak tam portfele PPK? Zmalau urus? Ktoś wrzuci screeny ile w plecy?

Prawilnie przypominam, że środki można, a nawet powinno się wypłacać na bieżąco. Właśnie m.in. z takich powodów jak obecna zwała.
#gielda #inwestycje #ppk #gpw
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Prusti: swoje i pracodawcy składki można wypłacić w każdej chwili, państwowe wtedy oczywiście przepadają. Nic nie trzeba zwracać w takiej sytuacji.
  • Odpowiedz
@Krupier: a czy sa juz jakies plany wykluczenia takiej mozliwosci? I jak to realnie wyglada, w przypadku dajmy na to 6k brutto i standardowych skladkach od pracownika i pracodawcy? Co z podatkami? Wyplaty z PPK podlegaja pod PIT?
  • Odpowiedz
@Prusti: planów nie ma, ale jak to historia pokazuje rząd zawsze może położyć ręce na naszych pieniądzach dlatego warto i powinno się moim zdaniem albo wypłacać kasę z PPK regularnie, albo trzymać rękę na pulsie. Póki rządzi PiS to raczej tego nie ruszą.

Tu masz sensowne opracowanie: https://marciniwuc.com/ppk-pracownicze-plany-kapitalowe-2019-zasady/#ile-pieniedzy-wplynie-do-mojego-ppk

A tu kalkulator, który pokaże ci ile zyskasz bawiąc się w wypłaty: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1lDzU7pwOg8bkGDdSI-RXvl2M_2swweXJ5VQdD3Z7alE/edit#gid=0 (bierze pod uwagę widzę stopę zwrotu z inwestycji, na
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tell_llet: no przecież wrzuciłem linki i wytłumaczylem wyżej.

Wyplacasz kiedy chcesz, tracisz tylko składki państwa bo one nie są twoje więc państwo tak łatwo nie da ci zarobić.

Nie trzeba rezygnować z ppk, zlecasz przelew na konto i tyle.
  • Odpowiedz
@Krupier: taki przelew zwrotny trwa kilka dni czy jest to jakoś robione raz w miesiącu czy coś?

Bo zleciłem zwrot kilka dni temu i dalej środki widnieją na PPK, ale w historii transakcji mam ślad po dyspozycji zwrotu
  • Odpowiedz
@Krupier: ok, dzięki. Mało o tym widzę informacji, a kumpel też mówił coś że jak do kiedyś się złoży to dają razem z wypłatą w kolejnym miesiącu, a jak się przekroczy to jeszcze w kolejnym. Tyle, że on rezygnował, a nie robił zwrot.
  • Odpowiedz
@Krupier: no własnie mówiłem, ale już nie chce zaczynać się zapisywać od nowa xD

to co wypłacę to muszę sobie zapisywać ile tego było i przy rozliczaniu pitów później uwzględniać dodatkowo? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
to co wypłacę to muszę sobie zapisywać ile tego było i przy rozliczaniu pitów później uwzględniać dodatkowo? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@hpiotrekh: wydaje mi się, że nie. Podatek Belki na pewno potrącają sami, dochodowy chyba też.
  • Odpowiedz