Wpis z mikrobloga

@lunga: Oczywiście że w trakcie umowy. Na pięcioletnią stopę bazową można przejść w dowolnym momencie po spełnieniu warunków.

2. Warunki zawarcia aneksu wprowadzającego stałą stopę oprocentowania kredytu: złożenie wniosku o zmianę sposobu oprocentowania kredytu po dokonaniu całkowitej wypłaty kredytu Własny Kąt hipoteczny, posiadanie zdolności kredytowej oraz brak zaległości w spłacie kredytu, okres kredytowania nie krótszy niż 5 lat od dnia następującego po dniu zawarcia aneksu do umowy kredytu.
  • Odpowiedz
@lunga: Już nie mogę edytować, ale w tym wszystkim jest mały haczyk. Nadpłata kredytu w ciągu tych 5 lat nie musi być darmowa. Zależy to od fixingu obligacji Skarbu Państwa.
Dodatkową istotną kwestią jest to, że składając wniosek o aneks w poniedziałek w aneksie będzie wartość stopy bazowej z piątku, we wtorek z poniedziałku itd.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@marcpol: ciekawy jestem na podstawie czego oni to okreslają i czy dało się to jakoś przewidzieć. Bo to by dawało oprocentowanie poniżej 3%. Niech korzysta kto może.
  • Odpowiedz
@Kontestator @marcpol : Hej, właśnie znalazłem twój wpis w googlu. Przepisałem dwa kredyty hipoteczne, z jednym załapałem się nawet na absolutne minimum 0.81:)
Dziś dostałem dopiero formularze na maila i niespodzianka - wzór.
1) Czy to ogóle jest legalne? Nigdzie o tym nie pisali, w tym w aneksie. W głównych umowach kredytowych mam bezpłatne nadpłaty. Jeden z kredytów agresywnie nadpłacam.
2) Czy w razie czego mam 14 dni na anulowanie aneksu?
3)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@scottx: Co do legalności to nie wiem. Wyślij mi na pw maila gdzie mam wysłać arkusz. Jak mam Ci pomóc ustalić rentfixy to musisz mi jeszcze wysłać datę złożenia wniosku o aneks.
  • Odpowiedz
1) Czy to ogóle jest legalne? Nigdzie o tym nie pisali, w tym w aneksie. W głównych umowach kredytowych mam bezpłatne nadpłaty. Jeden z kredytów agresywnie nadpłacam.


@scottx: Pobieranie opłaty za wcześniejszą spłatę przy stałym oprocentowaniu jest legalne i wynika z ustawy z dnia 23 marca 2017 r. o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami. Mówi o tym art 40, punkt 6.

Prawo do odstąpienia wynikające
marcpol - > 1) Czy to ogóle jest legalne? Nigdzie o tym nie pisali, w tym w aneksie. ...

źródło: comment_1585148844vMcjAxRp3BnTrXKyhxHFlC.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz