Wpis z mikrobloga

@putinex:
Hej, odkopię trochę temat bo też pierwszy raz rozliczam degiro w tym roku a widzę, że dość ogarniętą osobą jesteś, więc byłbym wdzięczny na rzucenie okiem. Tak wiem, nie jesteś doradcą podatkowym itp ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Skoro mam tak, to powinienem wpisać tak jak na e podatniku w screenie mirka donek powyżej w innych przychodach 30b ust 1a ustawy
przychód 3435,12
koszty uzyskania przychodu 3536
Mysciak - @putinex: 
Hej, odkopię trochę temat bo też pierwszy raz rozliczam degiro ...

źródło: comment_158471051951ZzZVvw7BvpvyoeJpWxgU.jpg

Pobierz
@donek92: @putinex: jako, że Wasza dyskusja bardzo mi pomogła w podobnej sytuacji, pomyślałem, że się zrewanżuję moją małą obserwacją i zmianą w podejściu. Mianowicie z tego co rozumiem screenshot donka, to on dywidendę wykazał w części "Inne przychody w tym uzyskane za granicą". Z moich obserwacji tego jak się wtedy zachowuje wygenerowany PIT wynika, że tak wykazana dywidenda jakby w ogóle nie zwiększa należnego podatku - system jakby chyba uznaje,
@qbolec: No tak, bo jest coś takiego jak umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, dlatego moje dywidendy prawie nie wpłynęły na wysokość podatku. Za zwykłe kup/sprzedaż domyślnie ci nic nie liczą (poza opłatami, ale to robocizna brokera), więc podatek płacisz dopiero w Polsce, więc każdy zysk będzie sporo powiększał należność dla fiskusa, ale jak np dostawałem dywidendy ze SPY to na giełdzie w Amsterdamie mi policzyli już podatek. Nie powinieneś zapłacić więcej