Wpis z mikrobloga

@broxigar: "He he coś ty taka zła, pewnie okres masz" - słyszę taki tekst i już wiem, że nie przetłumaczę, że miesiączka to nie tylko krew na podpasce. Mój cykl jest tak #!$%@?, że bez tabsów dwa tygodnie jestem spuchnięta i wszystko mnie boli, mam PMS, a potem trzy dni nie mogę się ruszyć z bólu jak już zaczyna się krwawienie. Okres to nie choroba, ale endometrioza, zespół policystycznych jajników czy
  • Odpowiedz
@Blaskun szkoda, że nie jesteś kobietą i nigdy nie usłyszałeś "taka jest pani uroda" czy "niech pani zajdzie w ciążę to przejdzie", wtedy byś się zdziwił, że jednak lekarz nie zawsze jest w stanie pomóc xD a hormony nie każda może brać
  • Odpowiedz
XD jako kobieta, która miała wykonywane badania, których nazw już nie pamieta i która podczas okresu potrafi rzygac, mieć biegunkę, migerny i bóle każdej części ciała to naprawdę wolałabym pracować jeden dzień dłużej niż umierac, bo dostałam okres XD no ale oczywiście mam tzipe i jestem roszczeniowa
  • Odpowiedz
+ z moim okresem od dawna powtarzam, żeby każdy facet dostał choć raz w roku taki okres jaki mam ja. Posypały by się L4 na tydzień. Ból w plecach. Ból w udach. Ból podbrzusza. Czasami wymioty. Plus wodospad wiadomo gdzie...
  • Odpowiedz
@ethics jakie lewactwo? Masz tutaj piękny przykład wolnego rynku - pracodawca sam, z własnej woli wymyślił zasadę według której pracownice mogą raz w miesiącu wziąć dzień płatnego urlopu. Ktoś mu to narzucił?


@whiteglove: xD a jakby w ogłoszeniu było, ze kobiet nie przyjmują bo za dużo marudzą, to bym słyszał twój kwik do końca dnia czy jutro tez?

A wiesz czemu tak nie piszą? Bo prawo zabrania. Wolny rynek dobre sobie
  • Odpowiedz
@bordowy_flaming: Tak! Stawiam, że wtedy to faceci by mieli normalnie tydzień wolnego, bo boli przecież. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja mam np. bardzo podwyższona prolaktynę i niestety nie mogę jej zbić, bo jak wzięłam lek na to wyglądałam w szpitalu i miałam płukanie żołądka nawet. Okazało się, że mam za rzadka krew i lek mógłby mnie zabić nawet. I niestety nie mogę zbić prolaktyny i muszę się
  • Odpowiedz
@broxigar: Mi się to podoba. Każda kobieta inaczej przechodzi okres, chodź dla każdej z nas jest to niekomfortowe. Ja mając 21,22 lata pierwszego dnia okresu bardzo źle go znosiłam, potrafiłam kłaść się na zimnych płytkach bo nie wytrzymałam z bólu, a tabletki pomagały tylko odrobinę, na szczęście z czasem mi się poprawiło, i teraz moge spokojnie, normalnie funkcjonować nawet pierwszego dnia okresu.
  • Odpowiedz
@broxigar: ciekawe czy w tym dniu mężczyźni mają dodatkowe ręce roboty przez natłok obowiązków
Oh, wait, przecież tak jest zawsze przy pracy z kobietami, jeszcze kiedy szefem jest kobieta xD

A jak bierzesz L4 na dzień, bo masz zakwasy po siłowni to jest wielkie halo i cały dział stoi ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@niochland: Jak Ci się nie podoba to załóż własna firmę i zatrudnij samych mężczyzn. W czym problem? Przecież możesz tak zrobić, wiec nie rozumiem jojczenia o to ze musisz pracować z kobietami?
  • Odpowiedz
@broxigar: no dobra ale po czym stwierdzić czy nie walą ściemy? bo wszystkich kobiet ten problem raczej nie dotyczy, ale wszystkie będą miały dzień wolny z powodu bólu.
  • Odpowiedz