Wpis z mikrobloga

@broxigar dla wszystkich oburzonych panów mam małe ćwiczenie. Ruszcie głową i wyobraźcie sobie, że raz na miesiąc, przez plus minus 40 lat, nagle zaczynają Was boleć jajka. Nie boleć, ściskać, gnieść, kurczyć się, pulsować, #!$%@?. Na drugi dzień tej katorgi z pitoka zaczyna lecieć Wam krew i skrzepy, czasami w nieprzewidzianych, wielkich ilościach. Brudne majtki, rzadko lecz czasami spodnie, wymieniane podpasek, tamponów. Taki stan trwa mniej więcej tydzień, a pracodawca, bliscy,
  • Odpowiedz
@madziax3: otóż już tam nie pracuję i wiesz co? Nie przeszkadza mi praca z kobietami, ba, bardzo lubię pracować z kobietami, bo mam wrażenie, że się lepiej dogaduję.

Ale nie lubię pracować z nierobami, którzy wysługują się innymi osobami i zwalają winę na swoje nieróbstwo na inne czynniki. Jak ja jestem chory to idę do lekarza, a nie liżę dupsko o 12 dni dodatkowego płatnego wolnego w roku. Sam bym
  • Odpowiedz
@niochland: Ta firma to marka odzieżowa dla kobiet, wiec stawiam ze głównie u nich kobiety pracują. A narzekam, bo czasami niestety nie mamy na to wpływu. Wyżej pisałam jak to wyglada w moim przypadku.
  • Odpowiedz
@madziax3: no ja tam rozumiem i sam jestem zwolennikiem iścia na L4 nawet jak ktoś jest przeziębiony, w końcu lepsze to niż zarazić pół biura i potem pół ekipy idzie ci na L4 i jest jeszcze większy problem

I tak jak pisałem, jak pracuje u nich 100% kobiet i wszystkie dostają wolne, nawet te po menopauzie = spoko.

Jak 90%+ kobiet, ale te 10% mężczyzn też dostaje wolne = spoko, nawet bardzo, równość musi być, sam jestem za traktowaniem ludzi jak ludzi, a nie jak kobiety i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mat888: jak laska mdleje z bólu to myślę że może czuć się usprawiedliwiona.
No ale faktycznie ciężkie do weryfikacji. Także zostaje to w gestii pracodawcy. Albo wszystkie albo żadna.
Taki bonus jak owocowe czwartki. Krwawe środy, czy coś ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Wycu91: no właśnie ciężkie do ustalenia. Kiedyś mi koleżanka opowiadała że jak się w firmie jakaś robota ciężka zaczynała to nagle ponad połowa kobiet mówi że ma okres i nie może robić niektórych rzeczy. Ale jak któraś dostawała wolne to nagle widać było powrót sił życiowych a jeszcze przed chwilą skręcała się na fotelu z bólu.
  • Odpowiedz
@broxigar: u mnie kiedyś wprowadzili coś podobnego, to niektóre kobiety miały okres co 2,5 tygodnia, i dziwnym przypadkiem 90% miało pierwszy dzień w piątek lub poniedziałek. Z pomysłu przez takie nadużycia szybko zrezygnowano
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@pawel_187: no i właśnie to jest problem, nie da się tego weryfikować w żaden sensowny sposób czy kobieta ma okres czy nie. Bo to przez nadużycia ciężko to wprowadzić na szersza skalę
  • Odpowiedz
Wiesz, że większość kobiet musi brać cały dzień przeciwbólowe, mają nudności i tym podobne?


@Meivels: Bez żartów, od 4lat nie biorę przeciwbólowych i nie ma tragedii, to jak by facet do pracy nie przyszedł bo ma dolegliwości w żołądku( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@rybsonk: pracuje w UK mam 45min ustawowo o ile się nie mylę. A palacze sobie nie odcinają tego od 45 przerwy tylko idą bo idą, poza przerwa. Niezależnie jaki rodzaj pracy, tak się utarło ze nikt się ich nie czepia, bo uzależnienie.
Ciekawe jakbym przychodziła z butelka wina i wychodziła se na „lampkie” to tez nikt by się nie przejmował xDD
  • Odpowiedz
Bez żartów, od 4lat nie biorę przeciwbólowych i nie ma tragedii, to jak by facet do pracy nie przyszedł bo ma dolegliwości w żołądku( ͡° ͜ʖ ͡°)


@SonGocha99: wiesz, że niektóre kobiety okres przechodzą bez dolegliwości a inne umierają z bólu? Wiesz, że facet z "dolegliwościami w żołądku" powinien się udać do lekarza a nie siedzieć w pracy?
  • Odpowiedz