Wpis z mikrobloga

Dlaczego mężczyźni mimo [statystycznie] o parę lat krótszego życia nadal muszą pracować o parę lat dłużej niż kobiety? Z czego to wynika? Z tego że nie mają tzipy? Z "równouprawnienia"? Czy z przeświadczenia że mężczyzn można wykorzystywać dłużej? A może jeszcze z tego powodu że wyrabiają więcej normy i są lepszą siłą napędową gospodarki? Jak to z tym jest, bo laik w temacie życia here.
#pytanie #pytaniedoeksperta
  • 308
  • Odpowiedz
@chrominancja: Znaczy to tak jak ja wysł#!$%@? od którejś osoby że jestem mizoginem, dzieciakiem, rodzice mnie utrzymuja etc. Ja nigdzie nie obrażam kobiet, nie minimalizuje kwestii rodzenia, cały mój post dotyczył ujednolicenia wieku emerytalnego które na zachodzie jest czymś normalnym. A nagle zostałem wrogiem kobiet nr.1. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@AryanWonderBoi: wynika to z tego, że polscy narodowi idioci zagłosowali na piss, który cofnął wyrównanie wieku emerytalnego wprowadzone za czasów Platformy. Nie wycieraj sobie gęby równouprawnieniem, bo to jest zasługa prawicowego konserwatyzmu.
  • Odpowiedz
@yuim: Z tego co wiem to lewica walczy o równouprawnienie po czym składa wniosek o zmiane formatu emerytalnego w kraju- w zależności od płci. Także sorry, w polsce nie ma żadnej poczciwej partii politycznej.
  • Odpowiedz
@AryanWonderBoi Twój post jest agresywny i atakujacy. Twierdzenie, że kobiety mają wczesniejszą emeryturę bo "tzipa" jest obraźliwe i raz jeszcze napiszę, kobiety nie miały na to za bardzo wpływu. Plus sugerujesz, że kobiety są gorszymi i bardziej leniwymi pracownikami. Nie dziw się, że jesteś atakowany skoro sam atakujesz i to w całkiem wulgarny sposób.
  • Odpowiedz
@dioxyna: ale ta statystyka odnośnie poświęcania czasu obowiązkom wynika z ogroma czynników, a nie tylko tak jest, bo tak jest, albo "facetom się nie chce". Nie spotkałem się obecnie z ŻADNYM PRZYPADKIEM kiedy kobieta pracuje tyle samo ile facet i do wieczora siedzi przy garach bez jego pomocy, to już raczej relikt przeszłości. Więc zanim następnym razem zaczniesz wszystkich wyzywać od mizoginistycznych #!$%@?, to weź rozpęd, wbiegnij prosto w ścianę
  • Odpowiedz
@chrominancja: O widzisz, to też fakt. Natomiast fakt posiadania tzipy nie odnosił się do przewagi ze względu na posiadania jej, a bycie kobietą w bardziej dosadny- faktycznie obraźliwy sposób. Natomiast co do drugiego zdania, nie nie sugeruje że sa bardziej leniwymi pracownikami. Daje tylko znak że w przypadku pracy fizycznej statystycznie (bo dosc dużo razy się pojawia to słowo tu w postach xD) kobiety gorzej radzą sobie z takimi pracami.
  • Odpowiedz
@Barleywine: No nie wiem miśka, pierwszy lepszy:

Czy urlop macierzyński wlicza się do pracowniczego stażu pracy? Odpowiedź: Tak, okres urlopu macierzyńskiego zalicza się do pracowniczego stażu pracy (art. 180 kp). Pracodawca jako okres zatrudnienia powinien wpisać w treści świadectwa pracy czas od 1 września 2007 r"
  • Odpowiedz
@RonnieO: Nie wychowują już tyle dzieci, bo to są ogromne koszty, jeżeli chcesz oprócz tego mieć pieniądze na własne przyjemności. Kiedyś wystarczała jedna pensja na 5 osobową rodzinę, a teraz z dwóch pensji nie wyobrażam sobie mieć jednego dzieciaka. Chociaż kiedyś ludziom naprawdę niewiele do szczęścia było potrzebne.
  • Odpowiedz
@dioxyna: Oczywiście, zdechnąć zaraz po tym gdy skończą ci się oszczędności które sobie odłożyłeś/łaś przez życie. Co mamy teraz? Płacz, że za mało się dzieci rodzi, bo dzieci mają utrzymywać system służący starym dziadom i starym babom. Ludzie bez żadnego zażenowania postulują, że ludzi robi się po to by były niewolnikami. To obrzydliwe, a starzy ludzie powinni zrozumieć sytuację i grzecznie ze sceny zejść, swoje już przeżyli i to skandal,
  • Odpowiedz
@AryanWonderBoi nie jestem ekspertem, żeby wchodzić w takie tematy dogłębnie. Ale to wynika z naszej mentalności i braku zrozumienia pewnych zachowań.
Jeśli tylko pojawia się postulat o podwyższeniu wieku emerytalnego, to taki kandydat jest skreślany. PiS obniżyl wiek i robi z tego swoją kartę przetargową, krzycząc, jacy to oni dobrzy, a opozycja zła, bo chciała, żeby Polscy pracowali aż do śmierci. Człowiek stworzeniem nienasyconym jest, więc jak już dali, to jak
  • Odpowiedz
  • 0
@AryanWonderBoi może m. in. dlatego, że to na kobiety spada obowiązek opieki nad starszymi, chorymi członkami rodziny bo mężczyźni mają to w dupie a system nie zapewnia takim osobom opieki. Widzę po swojej rodzinie - co z tego, że ciotka poszla na emeryturę 2 lata wcześniej (pracowala dłużej niz mogła) skoro od pięćdziesiątki zajmowała się dwojką schorowanych rodziców i robila to kolejnych 5 lat?


@krave Co? Opiekowanie się rodzicami nie
  • Odpowiedz