Wpis z mikrobloga

Dlaczego mężczyźni mimo [statystycznie] o parę lat krótszego życia nadal muszą pracować o parę lat dłużej niż kobiety? Z czego to wynika? Z tego że nie mają tzipy? Z "równouprawnienia"? Czy z przeświadczenia że mężczyzn można wykorzystywać dłużej? A może jeszcze z tego powodu że wyrabiają więcej normy i są lepszą siłą napędową gospodarki? Jak to z tym jest, bo laik w temacie życia here.
#pytanie #pytaniedoeksperta
  • 308
@sq69i: Nie neguje użyteczności kobiet w gospodarce, także nie odniosę się do pośredniej obrazy.
@konfident007: Nie dożyję zapewne, ale na ZUS płacę co by portfele komuś zapchać w ZUSie. ()
@WiesniakzPowolania: Czekaj czekaj, czyli praca mężczyzny w wieku 63 lat po 8h w tygodniu (albo i dłużej- taki kraj) jest pozytywna dla jego organizmu, tak? A to że kobieta rodzi jest tak
Bo z tego co wiem i ojciec i matka wychowują dziecko czyli oboje poświęcają siły czy czas


@AryanWonderBoi: Naprawdę oboje rodzice poswiecaja równym stopniu uwagę dzięcku, a przynajmniej wiekszość ? Czy jest to ciągle jednak domena kobiet ? to się co prawda powoli zmienia ale z tego co widzę to nadal jak facet idzie na urlop wychowawczy to jest bohaterem okolicy i robi sie z nim wywiady w tv. Jakoś nie
@WiesniakzPowolania: Po pierwsze nie piszesz ciągle na temat zawarty w moim poście. To taka uwaga, czytanie ze zrozumieniem nie boli.
Jednak ciągnąć wątek, według ciebie kobieta poświęca więcej czasu dziecku-ok. A dlaczego? Może dlatego że po prostu jest na macierzyńskim i wtedy ma całe pół dnia więcej dla dziecka? I jednak aby rodzina jakoś funkcjonowała to któreś musi pracować, więc to mężczyzna chodzi do pracy. Tak czy siak nijak się to
@AryanWonderBoi: Twój problem wynika z tego ze nie traktujesz jako pracy wychowania dzieci. I całkowicie pomijasz koszty jakie ponosi organizm kobiety w zwiazku z reprodukcją (żylaki, cukrzyca, osłabienie kośćca, zębów itp). Długość życia kobiet zaczeła się zwiekszać po drugiej wojnie światowej i ma to bezpośredni związek ze zmniejszeniem ilości urodzonych dzieci. Są na to badania. Kobiety nie są gorszymi pracownikami. Zwyczajnie mają wiecej ról społecznych do odegrania. ( instytucja babci tez
@WiesniakzPowolania: xDDD Co ty gościu #!$%@?, o mój boże. XDDD
Posłuchaj, jeśli kobieta wychowuje jest na macierzyńskim- czyli uznajmy że pracuje (choć wiem jak to wygląda irl, bo kuzynka ma dwójkę małych dzieciaków). Czyli kobieta pracuje wychowując dzieci, mężczyzna zarabiając na to wszystko. Czyli 1:1. Sugerujesz po raz kolejny że organizm mężczyzny nie ponosi konsekwencji w procesie chodzenia do pracy- brawo ty. Tak samo zaczęła się zwiększać długość życia mężczyzn- wiesz
@Wyrelworelowany: Kolejny dzban. Wróć do podstawówki i niech ktoś nauczy czytania ze zrozumieniem. Główny temat mojego posta kręci się wokół różnic w długości życia do konieczności wieku na którym można przejść na emeryturę. Jeśli uważasz że przez debilizm mężczyzni musza pracowac 5lat dłużej to cię zaskoczę dzbanie- nie musimy bo taki jest wymóg. Możesz wyjść a nie się rozejść.