Wpis z mikrobloga

Dlaczego mężczyźni mimo [statystycznie] o parę lat krótszego życia nadal muszą pracować o parę lat dłużej niż kobiety? Z czego to wynika? Z tego że nie mają tzipy? Z "równouprawnienia"? Czy z przeświadczenia że mężczyzn można wykorzystywać dłużej? A może jeszcze z tego powodu że wyrabiają więcej normy i są lepszą siłą napędową gospodarki? Jak to z tym jest, bo laik w temacie życia here.
#pytanie #pytaniedoeksperta
  • 308
  • Odpowiedz
@dingi_dong: taki #!$%@? patriachalny grajdolek, ze wszedzie macie jakies ulgi czy specjalne traktowanie, bo kobieta. Taki patriachalny grajdolek, ze wasze samobojstwa do meskich czy bezdomnosc nie maja porownania. Taki patriachalny grajdolek, ze trzeba wam robic specjalne kampanie, ze warto isc w IT czy polibude, bo sie #!$%@? nie domyslicie co jest wartosciowe na rynku pracy.

#!$%@?, czas na szariat w Europie, wtedy bedziesz miala patriachat.
  • Odpowiedz
@AryanWonderBoi: jakiś facet ostatnio mi bóldupił, że kobiety powinny zarabiać mniej, bo są słabsze fizycznie xD

Teraz złośliwie powinnam powiedzieć "pracujemy krócej bo faceci są silniejsi fizycznie" XD

Ta sama argumentacja, rzeczami "niezależnymi" od nas
  • Odpowiedz
@marilyn92: Osobiście pracowałem fizycznie gdzieś w czasach szkoły gimnazjalnej-średniej w wakacje. Teraz praca stała przy komputerze, klykam w klawjature i hehe zarabiam pienionszki. Ale szczerze? Zmęczenie psychiczne w pracy czasami daje się o wiele bardziej we znaki niż fizyczne. Nie żebym na prace narzekał- też swoja lubię.
No i fakt, z emerytury to na 100% się nie wyżyje. Ja nawet nie chcę myśleć o tym co będzie za te kilkadziesiąt
  • Odpowiedz
@AryanWonderBoi: musisz to jeść i spać co najwyżej bo pracować do emerytury nikt ci nie każde ¯\_(ツ)_/¯
Bo jeżeli ktoś w wieku 67 lat będzie opierał całe swoje życie finansowe o to co dostanie z emerytury to XDDDD
  • Odpowiedz
@AryanWonderBoi: z tego, że polska to patriarchalny grajdołek. Wszyscy powinni pracować do ok. 70 w chwili obecnej i odkładać na prywatne emerytury zamiast systemu bazującego na niewolnictwie przyszłych pokoleń. Konserwatyści jednak wolą uderzać do swojego najliczniejszego elektoratu - emerytów i obiecywać im utrzymywanie i rozszerzanie tego systemu.


@dingi_dong: to nie tyle kwestia konserwatyzmu i patriarchatu, co nieodłączna cecha demokracji. Gdzie ty tu widzisz patriarchat?Jeżeli to jest powód to
  • Odpowiedz
@AryanWonderBoi: poseł Lewicy Tomasz Trela, Twitter:

To nie jest nierówność, proszę wziąć pod uwagę pracę, jaką wykonują kobiety wychowując dzieci. Kobiety poświęcają ponad 20 godzin tygodniowo na obowiązki domowe, to o ponad 8 godzin więcej niż mężczyźni.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AryanWonderBoi:

Dlaczego mężczyźni mimo [statystycznie] o parę lat krótszego życia nadal muszą pracować o parę lat dłużej niż kobiety? Z czego to wynika? Z tego że nie mają tzipy? Z "równouprawnienia"?


Z jego braku. Za który odpowiada pisowski populizm bredzący o tradycyjnej rodzinie.
PO zrównało wiek emerytalny i wówczas te prawa były równe.
  • Odpowiedz
@WiesniakzPowolania: Nie ma przymusu posiadania i wychowywania dzieci. Jest wybór - mieć lub nie.
Za to jest ustalony wiek emerytalny inny dla obu płci. Nieważne, czy wychowali dzieci czy są starymi pannami/kawalerami.
Mamy być równi wobec prawa wedle konstytucji. A prawo jest nierówne dla kobiet i mężczyzn w tak fundamentalnym temacie.
  • Odpowiedz
@LilyOfTheValley: Oooo Pani dorosła pokazuje swoja dojrzałość przez wytykania wieku. Jakaś ty dojrzała. :) Po za tym w takim razie można #!$%@?ć mężczyzn ile tylko wejdzie bo kobiety mają ciężkie zycie.. Bo nasze życie jest usłane różami. ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
  • Odpowiedz
@AryanWonderBoi: ja moze sie wypowiem z pkt widzenia mlodej kobiety, ktorej mama za kilka lat idzie na emeryture. Mianowicie ja w przeciągu tych 6 lat zamierzam miec dzieci. Graża oczywiscie sie jara, ze na emeryturce wnuki, a ja, że bede miala czasem wolny wieczór
  • Odpowiedz
Juz ci odpowiadam mądry człowieku. Bez zastępowalności pokolen całą tą siłę gospodarki szlag trafi. Załóżmy że obie płcie pracują po równo. Plus dodatkowo kobieta poswięca ekstra 10 lat na wychowanie 2 dzieci w poczatkowym okresie ich życia. W takim wypadku wiekszość zwyczajnie by sobie odpusciła posiadanie potomstwa.


@WiesniakzPowolania: czyli samotnie wychowujący ojcowie powinni pracować krócej niż kobieta bo statystycznie żyją krócej, muszą godzić pracę i macierzyństwo w tym samym czasie.
  • Odpowiedz
nawet nie zdajesz sobie sprawy jakie kobiety mają ciężkie życie w porównaniu do mężczyzn. Dorośniesz to może Ci się w główce przejaśni dzieciaku.


@LilyOfTheValley: co xDDDDD

no wymień co jest cięższego poza okresem i rodzeniem dzieci?
  • Odpowiedz