Wpis z mikrobloga

Dlaczego mężczyźni mimo [statystycznie] o parę lat krótszego życia nadal muszą pracować o parę lat dłużej niż kobiety? Z czego to wynika? Z tego że nie mają tzipy? Z "równouprawnienia"? Czy z przeświadczenia że mężczyzn można wykorzystywać dłużej? A może jeszcze z tego powodu że wyrabiają więcej normy i są lepszą siłą napędową gospodarki? Jak to z tym jest, bo laik w temacie życia here.
#pytanie #pytaniedoeksperta
  • 308
@Amerykanski-Naukowiec: Słuchaj typiarko. Nie dostałam nic za darmo, tylko zapłacili za to moi przodkowie utrzymując mnie swoją pracą. I co więcej zrobili to tylko po to, bym wcale nie miała nic za darmo, a za wszystko zapłaciła swoją pracą, za którą ja na pewno emerytury mieć nie będę, bo będzie typiarko katastrofa demograficzna i ekologiczna wywołana niczym innymi jak działaniami tychże ludzi, którzy chcą mnie wpędzić w niewolnictwo.

Nic nie mam
@AryanWonderBoi: to prawda. Po powrocie do domu nie włączam już kompa, jestem styrana, tylko kanapa i TV. A czasami nawet TV nie wchodzi, bo oczy bolą. Staram sie chociaż chodzić na piechotę do domu, żeby trochę kroków zrobić (dla zdrowia).

Ale wdrażam (powoli) jakieś nowe nawyki typu wczesne chodzenie spać, i wcześniejsze wstawanie. Wtedy w pracy mam więcej energii i przed pracą też mogę porobić jakies swoje projekciki.

Niestety nie zawsze
@Amerykanski-Naukowiec: łeee, obywatelstwo niemieckie dość łatwo dostać. Miałam tam biznes załozony, to sami mi wysyłali pisma w stylu, czy może chce ich obywatelstwo mieć xD Znajomka rodzice którzy mnie tam ściągnęli i pomogli ogarnąć założenie firmy - też dostali takie pisma i z nich skorzystali. Skorzystał też ich syn, który poszedł sobie na prywatne studia w Polsce, a DE mu za to płaciło xDDD Musieli tylko napisać prosty egzamin, na poziomie