Wpis z mikrobloga

Szukam porady kogoś, kto rzeczywiście zna sie na samochodach xD Zastanawiam się nad kupnem Fiata Tipo 1.4 95KM, badz Kia Rio 1.0 100 KM. Oba modele z 2019 roku. Które z nich będzie się lepiej prowadzic i które będzie wydajniejsze na dłużej? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Może ktoś osobiście jeździ którymś z modeli i jest w stanie powiedzieć coś więcej () #fiat #kia #samochody
  • 12
@naataliaa: ogólnie to zbyt nowe auta aby powiedzieć które będzie jeździć dłużej. Można sugerować się poprzednimi modelami, marka itp. Użytkownik też nie ma co pytać, no chyba że przedstawiciel handlowy albo taksówkarz. Kilka Tipo widziałem na taksie. Można wsiąść, pogadać :o Dzięki temu nie kupiłem Opla xd Taksówkarz w profesjonalny sposób przedstawiał wady i zalety, które zaważyły ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@naataliaa: w robocie mam jako służbowe Tipo z tym silnikiem. Największy minus jak dla mnie - fotele ( ͡° ʖ̯ ͡°) Nie wiem, czy jakaś wyższa wersja ma opcję z regulacją podparcia lędźwiowego, ale na fotelach z bieda wersji jestem w stanie wytrzymać max 100km, później plecy napieprzają okrutnie.

Silnik - mułowaty strasznie, żeby jako tako tym jeździć trzeba go kręcić do czerwonego pola, ale pomimo takiej
@naataliaa: no to musisz się zdecydować, czy chcesz odrobinę większe auto (Tipo to takie B+/C-), czy bardziej niezawodne z dłuższą gwarancją i lepiej wykonane.

Jeździłaś obiema?