Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, jest taka sprawa, uznałem że zapytam anonimowo dla bezpieczeństwa.
Mam 21 lat.
Dorabiam sobie okazyjnie na Allegro, naprawiam laptopy, sprzedaję je, jakieś części etc.
Ostatnio zacząłem zarabiać nieco więcej i myślałem czy by tego nie zrobić jakoś na czysto, bo dotychczas to była sprzedaż na czarno.
Nie zarabiałem na tym zbyt dużo, w skali miesiąca na czysto powiedzmy 1000zł, ot fajniejsze kieszonkowe na studiach.
Łapię się minimalnie ponad działalność nierejestrowaną, ale nie chcę zakładać firmy, bo nie ma sensu zakładanie firmy żeby płacić połowę zarobionych pieniędzy na ZUS xD
No i nie wiem, trochę też się boję czy US się nie przyczepi do mnie jak nagle zacznę się z tego rozliczać, okazyjnie dorabiam sobie w internecie od 16rż jakoś.
#urzadskarbowy #podatki #allegro #prawo #kiciochpyta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Pobierz
źródło: comment_1583270656y5qXgsyNGKX1I8P09JBZaB.jpg
  • 5
Poczytaj sobie o działalności bez rejestracji / dzialalnosc nierejestrowana - z tego co pamiętam w żadnym miesiącu twój przychód nie może przekroczyć 50% kwoty minimalnego wynagrodzenia o pracę. Problem tutaj jest tylko taki, że wciaż nie wszystkim będzie się podobało, że nie jesteś zarejestrowany w CEIDG.
Możesz też sprawdzić inkubatory przedsiębiorczości, tam już płacisz jakieś niewielkie kwoty, ale nie masz takich ograniczeń na przychód. Tutaj z kolei minusem jest to, ze rachunki/faktury
@AnonimoweMirkoWyznania:
Na poczatek d.g. nozna skorzystac z ulg. Najpierw 6 miesiace ulga na start, gdzie placi sie tylko skladke zdrwototna 362 zl potem 24 miesiace preferencyjne stawki w sumie 590 zl a dalej maly zus plus czyli stawki liczone od dochodu w poprzednim roku.
W wypadku podjęcia pracy na pelen etat, ozusowanie d.g. przestanie być obowiązkowe z uwagi na zbieg tytułów do ubezpieczen