Wpis z mikrobloga

Hejka Mirki, złożyłem peceta więc mam teraz świeżutki system i chciałbym zrobić listę programów w które się wyposażę oraz tego co należałoby zrobić z systemem zanim zacznę pracować na tym komputerze by nie zrobić na nim syfu z instalatorami i zbędnym softem. Tutaj pytanie do was, jakie programy i co polecacie zrobić w Windowsie (wyłączyć usługi, jakieś telemetrie powyłączać itp.) bo ostatni raz robiłem to w 2013 więc dużo mogło się zmienić i dojść upierdliwych rozwiązań w systemie które tylko drainują wydajność oraz szpiegujo ( ͡° ͜ʖ ͡°) .
Posiadam Windows 10 Home oczywiście oryginalny.

Lista programów którą sobie stworzyłem pomijając oczywiście oprogramowanie na którym pracuje i ewentualne gry i wszystko z nimi związane :

- CrystalDiskInfo
- HD Tune
- MSI Afterburner
- HWINFO64
- HWMonitor
- CPU-Z
- GPU-Z
- SSD-Z
- SidebarDiagnostics
- OCCT
- DRAM Calculator
- Prime95
- Aida 64
- Samsung SSD Magician Software (do 970 Evo Plus którego posiadam)
- VLC
- 7-zip
- WinRar
- Chrome
- uBlock Origin dla Chrome
- Malwarebytes
- TeamViewer12
- Discord
- Notepad++
- Libre Office
- FastStone Image Viewer
- OBS Studio
- GeForce Experience

Póki co nazbierałem tyle, może macie jeszcze jakieś propozycje programów do codziennego użytkowania.
Trafiłem jeszcze na coś takiego O&O ShutUp10 który pozwala na wyłączenie wspomnianych dodatków, dezaktywację mikrofonu i kamerki, jak również uniemożliwia systemowi pozyskiwanie danych na nasz temat w celu wyświetlania spersonalizowanych reklam itp.
BleachBitjako alternatywa dla CCleaner.
Mam jeszcze pytanie odnosnie managerów haseł, czy warto czegoś takiego używać i jaki byście ewentualnie polecili?

#komputery #pcmasterrace #pytanie #technologia #kiciochpyta #pc #dyski #ssd #dane #pytaniedoeksperta #dysktwardy #informatyka #hardware #elektronika #sprzetkomputerowy #skladamkomputer #komputer #windows #windows10 #microsoft #programy #ryzen #bezpieczenstwo #antywirus
Pobierz s.....y - Hejka Mirki, złożyłem peceta więc mam teraz świeżutki system i chciałbym zr...
źródło: comment_1583177017WGc4tAOCBRVNPZCaxnnVny.jpg
  • 43
@s-k-fantasyfactory: office, irfanview, jeśli robisz coś w command line to cmder, adobe, spotify (chociaż chyba przesiądę się na wersję webową bo słaba ta wersja desktopowa), ja bym nie instalował malwarebytes. i tak naprawdę część programów masz tylko na chwilę - jak chcesz zrobić obraz płyty / zrobić oc w kompie / otworzyć mało popularny format. Ja mam też steam i gog oraz dropboxa

keepass + konta z różnymi uprawnieniami (żebyś nie