Wpis z mikrobloga

@thexDguy: mógłbym dać ci tytuły fajnych publikacji, a nawet podesłać skany oryginałów pisanych relacji z miejscowego muzeum, gdzie w związku z moim hobby (historia regionu) przebywam często

tylko po co? po twoim tonie widać, że choćbym pokazał ci nagrania w 4K, to i tak byś rzucał swoimi mądrościami w stylu "towarzysz generał byłby dumny"

@Kozajsza: dobrze to ująłeś, sam jestem patriotą i uważam, że nasza historia jest ciekawa, ale tak
@thexDguy: Na początek masz to. Jedno źródło niezależne, dwa ipeenowskie, jedno popularnonaukowe.
1) D. Garbacz, Wołyniak legenda prawdziwa, Stalowa Wola 1996
2) Jerzy Kułak, Pacyfikacja wsi białoruskich w styczniu 1946, „Biuletyn Instytutu Pamięci Narodowej”
3) Informacja o ustaleniach końcowych śledztwa S 28/02/Zi w sprawie pozbawienia życia 79 osób - mieszkańców powiatu Bielsk Podlaski w tym 30 osób tzw. furmanów w lesie koło Puchał Starych, dokonanych w okresie od dnia 29 stycznia
@WedrowiecAtte:
i tak z dupy ci dobrzy komuniści wzięli ten prąd, cegły, robotników? Wcale ci, co budowali te huty i osiedla nie byli przymusowo przesiedlani, a jak coś się komuś nie podobało to dostać mógł co najwyżej #!$%@?.
Gdy jedni próbowali bronić drugich też dostawali #!$%@?.

Wcale jeden drugiego nie namawiał na "3 razy tak" żeby dostać coś co nie było jego. Komuniści obiecywali reformy, które centralizowały gospodarkę prowadząc później do
@Szumny: ale nie nazywaj mnie ignorantem. Opieram się na źródłach i bądź co bądź troszeczkę książek w życiu przeczytałem, a historią interesuję się właściwie od dziecka. Nie jestem wybitnym historykiem, ale nie jestem też "ignorantem, który kiedyś coś od kogoś usłyszał", ty bufonie ty.

Skrajne tezy przeważnie skazane są na niepowodzenie, rzadko są możliwe do obronienia. Dlatego takich tez nie stawiam i proszę mi tego nie insynuować. Nigdzie nie powiedziałem, że
@WedrowiecAtte:

Moi dziadkowie i rodzice dobrze pamiętają czasy PRL-u i wspominają je jako coś dobrego. I nie, nie byli w UB ani w SB. Po prostu normalnym ludziom, którzy nie srali po lasach, żyło się normalnie, a szczególnie w mniejszych miasteczkach i wsiach, gdzie przed wojną nie było nic, a potem przyszli do waszych dziadków źli komuniści i zrobili elektryfikację wsi, pobudowali zakłady, zrobili miejsca pracy. Moi dziadkowie twierdzą, że życie
@Szumny: Sugerujesz, że nie pisałem jeszcze matury? Co będzie następne? Wjeżdżanie mi na rodziców? Teksty z twoją starą? Idź, ty nadęty bufonie ty. Zluzuj gumę w majtach, bo przepompujesz ego i zaraz ci pęknie.
@Kozajsza: Z tego samego powodu dla którego w IIRP gloryfikowano powstańców styczniowych, a nie pozytywistów. Chociaż to porównanie nie jest zbyt celne. No, ale sens jest wiadomy.
@thexDguy: ?

Do czego ty się odnosisz? Do któregoś z artykułów, które podałem, czy do zdjęcia?
Tak czy inaczej MW i ONR ściśle ze sobą współpracują. Wiem, bo u mnie w mieście MW gloryfikowało Łupaszkę i na różne imprezy zapraszali do siebie gości z ONRu. Kilku znajomych z mojego osiedla, którzy byli członkami MW tłumaczyli mi dlaczego Łupaszce należy się cześć, że to prawdziwy bohater, a wszystko co złe wymyśla TVN.