Wpis z mikrobloga

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Kozajsza: tak samo z nowszą historią. Interesuję się historią, ale weź znajdź w bibliotece rzetelną książkę o historii POLSKI, powtarzam POLSKI w latach 1944-89. No nie znajdziesz. Prawacy, a szczególnie katoprawacy, tzw. PiSowcy mają urojenia, że Polski wtedy nie było i "prawdziwa" Polska dla "prawdziwych Polaków" odzyskała niepodległość w 1989, co jest zwyczajnym #!$%@?. Chciałbym sobie poczytać co się wtedy działo w moim regionie, co się budowało w miastach (bo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Kozajsza: no robotników i cywilów porównywać do ludzi którzy walczyli na śmierć i życie i byli torturowani ale się nie poddali, jesteś głupi czy udajesz?
  • Odpowiedz
@ssehflodur:

walczyli na śmierć i życie

No, bohaterowie. Kiedy Niemcy zaatakowali twój kraj, a wojna skończyła się już rok temu, ale tobie coś się #!$%@?ło i zaczynasz zabijać białoruskie kobiety i dzieci xDDDD
  • Odpowiedz
@thexDguy:
1) No otóż #!$%@? nie. "Normalni porządni ludzie pomagali AK" - to zdanie nie jest prawdą. AK nie było jedyną polską organizacją walczącą na drugiej wojnie światowej. Były przecież jeszcze związane z PSL-em Bataliony Chłopskie, było Ludowe Wojsko Polskie, był NSZ. To jest raz. A dwa - nie myl AK z bandytami. Armii Krajowej należy się szacunek, walczyli dzielnie tak długo jak mogli. Ale później dostali wyraźny rozkaz złożenia broni, wydany przez władze AK z własnej, nieprzymuszonej woli. I tutaj zaczyna się jazda, bo niektórzy złożyli broń, a niektórzy zaczęli się bawić w żołnierzy wyklętych.
Tutaj podam przykład z mojej okolicy (pogranicze województw lubelskiego i podkarpackiego). Mój pradziadek walczył w AK, ale potem jak normalny żołnierz, wykonał rozkaz i złożył broń. Na szczęście żył jeszcze długo po wojnie, ale dziadkowie i pradziadkowie moich kolegów nie mieli takiego szczęścia, bo po wsiach grasowali chłopcy pana Dekutowskiego, żołnierza wyklętego. I dzisiaj, kiedy porozmawiasz z ludźmi, którzy słuchali opowieści dziadków, ale tymi, którzy jeszcze pamiętają jak było, dowiesz się, że ludzie nie mieli dobrego zdania o Dekutowskim i jego bandzie. Jeden z jego bojowników zabił dziadka mojego kolegi, bo mu się #!$%@?ło, że jako żołnierz wyklęty ma prawo wydawać rozkazy we wsi.

2) Mieszasz dwa wątki, które poruszyłem. Ale powiedz mi, jak to nazwać, jeśli nie zakłamywaniem historii, jeśli PiSowcy uparcie twierdzą, że Polska odzyskała niepodległość w 1989
  • Odpowiedz
@thexDguy: ja naprawdę nie rozumiem co ty starasz się powiedzieć. Może postaraj się napisać własnymi słowami, najlepiej tak, aby zdania były zrozumiałe. Po tych emotikonkach i tekstami jak "miłego dnia" wnioskuję, że chcesz być uszczypliwy, ale uwierz mi na słowo, że nie widzę w twoich wypowiedziach żadnych merytorycznych argumentów.

To co zacytowałeś to jakiś neutralny tekst, który nie mówi nam właściwie nic o zasadności działań Dekutowskiego i jego żołnierzy. To
  • Odpowiedz
1) normalni porządni ludzie pomagali AK w czasie wojny i po, gdy zaczęły się prześladowania


@thexDguy: Srały muszki, będzie wiosna. Normalni ludzie chcieli przeżyć i się nie wychylali. Do tego AK przestało praktycznie istnieć po 44', wielu ludzi dołączyło do Batalionów Chłopskich i walczyło dalej. Po wojnie ludzie mieli dość i zajmowali się szukaniem bliskich, odbudowywaniem majątków i pracą, a nie wspieraniem jakiejś bandy odszczepieńców siedzących po lasach.

2) nikt nie zakłamuje
  • Odpowiedz