Wpis z mikrobloga

Nadanie bezwzględnego pierwszeństwa pieszym spowoduje wiele niepotrzebnych wypadków.

Pieszemu jest dużo łatwiej zauważyć samochód niż kierowcy zauważyć pieszego.

Szczególnie w warunkach pogorszonej widoczności.

https://twitter.com/RuchKierowcow/status/1233371215689064448?s=20

#kierowcy #drogi #prawojazdy
M.....n - Nadanie bezwzględnego pierwszeństwa pieszym spowoduje wiele niepotrzebnych ...

źródło: comment_1583090372G4ZumZmonKXDjdxOzY1XK6.jpg

Pobierz
  • 97
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MotoFun: Czyli nie nauczyli cię, że jak widzisz przejście, ale jest ciemno albo coś zasłania widok, więc nie wiesz, czy ktoś jest obok, to i tak masz obowiązek zwolnić bądź nawet zahamować?
Jprd - prawko z czipsów?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@TurboDynamo: hahahah zajebisty pomysł, błagam zróbcie ten "protest" w ramach którego cały kraj zacznie jeździć przepisowo i ostrożnie, a nie szybko, ale bezpiecznie.

Nie zrobicie tak, bo zero potrąceń na pasach, zero rannych i zabitych tylko by potwierdziło o czym pisze @krystal_Tri_tapik
  • Odpowiedz
@MotoFun: w zabudowanym drogi są oświetlone, a także kierowca powinien zachować szczególną ostrożność.

Poza zabudowanym pieszy ma obowiązek noszenia elementów odblaskowych.

Dziękuję, dobranoc.
  • Odpowiedz
@krystal_Tri_tapik

jeszcze nie widziałam przejścia przed którym nie byłoby ograniczenia prędkości, jeśli droga normalnie pozwala jechać 50+. Nie kombinuj pod górkę.


No tak, Zielona Góra, teren poza zabudowanym, na szczycie wzniesienia przejście nieoświetlone z lasu do lasu. Ustawodawca/zarządca oczywiście zabezpieczył przejście ograniczeniem do 50km/h którego NIKT nawet policja nie przestrzega xD

Tak się właśnie odbiera czujność, przez nadmiar bodźców. Polska to jeden wielki deptak. Kopiować się powinno działające rozwiązania (nie światła
  • Odpowiedz
@alteron Olsztyn, ul. Sielska. Staram się tamtędy nie chodzić, ale czasem sytuacja zmusza. Przejście zajmuje ok. 10 minut. Połowa z tego, to stanie na wysepce. Jezdnia ma wiele pasów, a dozwolona prędkość, to 70km/h. Nikt o zdrowych zmysłach nie spróbuje w takim miejscu wymusić na kierowcach zatrzymania się, a bez tego, żaden z nich nie zahamuje. Trzeba po prostu czekać na okienko na wszystkich pasach.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
pasy kierowca widzi i znak przejścia dla pieszych? To kierowca zdejmuje stópkę z gazu i przestaje z---------ć, ile fabryka dała. Dzięki temu ma od cholery czasu na obejrzenie okolic przejścia, oświetlonego czy nie.


@krystal_Tri_tapik: genialne xD naciskasz hamulec, światła z tyłu podświetlają np. znaki drogowe. Pieszy widzi, że hamujesz "o, puszcza mnie". Pieszy wchodzi przed samochód, kiedy ty możesz go dalej nie widzieć, bo piesi ubrani na czarno nawet na
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
dokładnie. Doprowadza mnie do szału to że żeby przejść przez przejście bez sygnalizacji muszę albo się na chama w--------ć przed auto i liczyć, że się zatrzyma albo liczyć, że idący ze mną inny pieszy się tam w-------i, a ja szybciutko wskoczę za nim. Na kierowców nie ma co liczyć, patrzą przed siebie i mało który się zatrzyma.


@fuechsinn: co za bzdury, wręcz kłamstwa. Kierowcy w Polsce bardzo często wpuszczają pieszych
  • Odpowiedz
  • 1
@MotoFun może trochę porównanie nad wyrost ale dla mnie dawanie pieszemu bezwzględnego pierwszeństwa to jak zabranie pierwszeństwa pociągowi.

Za to na obronę tego pomysłu muszę dodać że zawsze jak odwiedzam Warszawę to tam jakoś to działa. Kiedy pieszy się pojawia przed przejściem prawie każdy samochód mu się zatrzyma. Ale wyjedź do np. Legionowa i już jak się zatrzymasz komuś to się dziwnie patrzy. Ogólnie Warszawa wykształciła niespotykaną na skalę krajowa kulturę
  • Odpowiedz
@DarkenSound

raz miałem sytuację gdzie jeden kierowca przepuscil mnie na pasach a za nim z---------ł inny który nie pomyślał że ten pierwszy po coś się zatrzymał, i tak mnie stuknął, na szczęście zdążył zahamowac w odpowiednim momencie i skończyło się na popchnięciu mnie


Czyli jesteś idiotą, bo w---------z się pod koła. Jasne, powinien się zatrzymać, ale trzeba mieć trochę inteligencji, żeby wiedzieć, że nie można mieć do nikogo stu procentowego zaufania.
  • Odpowiedz