Wpis z mikrobloga

Nadanie bezwzględnego pierwszeństwa pieszym spowoduje wiele niepotrzebnych wypadków.

Pieszemu jest dużo łatwiej zauważyć samochód niż kierowcy zauważyć pieszego.

Szczególnie w warunkach pogorszonej widoczności.

https://twitter.com/RuchKierowcow/status/1233371215689064448?s=20

#kierowcy #drogi #prawojazdy
M.....n - Nadanie bezwzględnego pierwszeństwa pieszym spowoduje wiele niepotrzebnych ...

źródło: comment_1583090372G4ZumZmonKXDjdxOzY1XK6.jpg

Pobierz
  • 97
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@krystal_Tri_tapik: > Może jeszcze mam się obwiesić lampkami choinkowymi*, wysłać poleconym informację o planach przejścia oraz zamówić orkiestrę dętą?

Wystarczy, że założysz pieprzoną kamizelkę odblaskową, albo chociaż opaskę w widocznym miejscu. Tyle.
  • Odpowiedz
@DarkenSound

ja go nie widziałem bo ciężko mieć 190 wzrostu mając 8 Lat


Możesz być nawet karłem. Dochodzisz do środka - wychylasz głowę, jeżeli to tir albo jesteś karłem - puste albo kierowca się zatrzymuje? Idziesz. Co w tym ciężkiego. Nigdy mi takich nie szkoda. Zginęli lub uszkodzili się na własne życzenie. Szkoda tylko pojazdu, że przód uszkodzony.
  • Odpowiedz
@krystal_Tri_tapik: ale wiesz że jadać 20km/h mogą Cię oślepiać samochody z naprzeciwka szczególnie w szarówę tak że nie widać pieszego na ciemno ubranego i nawet przy tej prędkości jeb**cie też nie jest miłe? Staram się przez pasy jechać bezpiecznie jak mogę, ale wiem że zawsze jest ryzyko przy pasach trafić na debila który nie popatrzy i wylezie prostu pod koła.
  • Odpowiedz
@DarkenSound

widzisz auto zatrzymujące się przed pasami to zwalniasz, co w tym ciężkiego?


Czego ty nie rozumiesz? Czy ja gdzieś napisałem, że się nie zatrzymuje? Czy napisałem, że kierowca, który się nie zatrzyma jest bez winy? Pisałem, że jeżeli nie jest się debilem to się wie, że na drodze nie można mieć wobec nikogo stuprocentowego zaufania. Chodzi o własne bezpieczeństwo. Wolisz obrócić łeb w lewo i być cały i zdrowy czy
  • Odpowiedz
@DarkenSound P------ę bez sensu? Napisałem, że nie możesz w pełni ufać nikomu na drodze i masz dbać o swoje bezpieczeństwo. Jak będziesz przechodził przez uliczkę w nocy i zobaczysz patusa z nożem w ręce to zmienisz kierunek i nie będziesz do niego podchodził czy podejdziesz, wyłapiesz kosę i tylko dlatego ,,że nie miał prawa cię zaatakować"?
Jak każdy kierowca - jestem też pieszym i jakoś nigdy nie miałem niebezpiecznej sytuacji i
  • Odpowiedz
@krystal_Tri_tapik: Skoro auto może być narzedziem które zabija to zróbmy tak ze jak jeżdżą pociągi, niech one się zatrzymują i przepuszczają auta.
Z jakiej racji taki pociąg ma przejeżdżać pierwszy, jest przejazd dla aut to niech maja pierwszeństwo, taki pociąg może zabić cała rodzine w aucie a jemu się nic nie stanie, może trochę blacha się poganie albo szyba pęknie. #pdk
  • Odpowiedz
@krystal_Tri_tapik: dokładnie tak, wyobraź sobie, że nawet nie z-----------c można pieszego nie zauważyć. Do przepisu o pierwszeństwie dla pieszych powinni dodać jeszcze bezwzględny zakaz korzystania z telefonów 1m od skrajni drogi.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MotoFun: to jest moja paranoja. Że jak jadę po nocy w deszczu przez miasto to mi pod koła wyskoczy jakiś cichociemny w czarnym płaszczu i trafię przez niego do więzienia.
  • Odpowiedz