Wpis z mikrobloga

@AmokK: Możesz refinansować swój kredyt, czyli przenieść go do innego banku. Refinansowanie kredytu wiąże się z dodatkowymi kosztami. Są to opłata za wycenę nieruchomości (zależna od typu nieruchomości), opłata za wykreślenie hipoteki (100 zł), opłata za wpis hipoteki (200 zł), podatek od ustanowienia hipoteki (19 zł), koszt zaświadczenia o saldzie zadłużenia z aktualnego banku oraz ewentualna prowizja za wcześniejszą spłatę. Dlatego trzeba dokładnie przeliczyć koszty i sprawdzić czy refinansowanie na pewno
@marcpol: tez czytałem o tym i sporo przy tym już jest kosztów dodatkowych i więcej czasu trzeba poświecić. Byłem bardziej ciekaw samej zmiany marży kredytu bo to trochę mniej rzeczy do załatwiania i koszt to tylko 500 zł. Tylko czy przy zmianę marzy np z moim 2.8 na 2.4 to duża różnica w racie kredytu ?
@AmokK: 0.4 pp - czyli 400 zł od każdych 100 tys. zadłużenia rocznie. W skali powiedzmy 20 lat pozostałych do spłaty - trochę się uzbiera (oczywiście, kapitał będzie spadać - ale myślę że wyjdzie i tak kilkanaście tysięcy przy przeciętnym kredycie).