Wpis z mikrobloga

Czy opłaca się teraz w Niemczech auto kupować ? Szukam mondeo mk4, widzę tutaj ceny 3,5k-4,5k euro są za rocznik 08-10. W Polsce tak 15-20tys. zł, tylko pytanie jak z jakością. Silnik 2,0 patrze to akcyza tylko 3% wyjdzie
#motoryzacja #samochody #ford #mondeo
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Hfishman1: Osobiście nie ogarniam idei kupowania samochodów używanych z Niemiec. Ani historii nie sprawdzisz ani na tym zarobić uczciwie się nie da, a ludzie kupują. W czym jest lepszy taki mondeo wypierdziany przez niemca od takiego mondeo wypierdzianego przez Polaka bo nie ogarniam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@kanasta:
  • Odpowiedz
@Hfishman1: Auto z Niemiec w dobrym stanie będzie droższe niż w Polsce, ale łatwiej jest znaleźć coś zadbanego. No i jak ktoś brał limuzynę i smigał po autostradach to będzie mniej zużyte niż w Polsce przy tym samym przebiegu.
  • Odpowiedz
@robertx: masz rację, że nie ogarniasz.
Ale ja myślałem tak jak ty - dopóki z pomocą brokera nie kupiłem sam samochodu od hansa z podwórka - sam pojechałem, sam kupiłem z brokerem.
Historie miałem dostępna jeszcze dokładniejsza jak w pl bo nawet bo broker pracownikiem forda jest.
Chociaż w moim przypadku kupiłem w DE bo w pl po pół roku szukania i kilku kapiszonach nie było kompletnie nicz a musiałem
  • Odpowiedz
@kobrys13: Pojechałeś sam i kupiłeś z podwórka, dokładnie tak samo można robić w Polsce. Rozumiem, że takiego samochodu jak chciałeś nie mogłeś znaleźć akurat w naszym kraju ale to nie tworzy reguły, że w Polsce są gorsze u----i niż w niemczech
  • Odpowiedz
@robertx: tak zgoda, jednak w pl zakup od Jana Kowalskiego z podwórka to często właśnie ruletka bo zamiast dobrego serwisu często chałtura lokalnego Janusza z autozakładu.

Jedyne co w pl ma sens to poflotowki które przez gwarancję i obowiązkowe AC mają w ASO pełna historię.
  • Odpowiedz
@robertx: oczywiście że masz racje. U mnie to wyglądało tak:
1. Kontakt z brokerem i specyzowanie oczekiwań
2. Broker podsyła 10 ofert z mobile gdzie sam już sprawdził historię w ASO i ubezpieczycieli.
2.5 Broker dzwoni do właścicieli tych lepszych ofert. Eliminuje Turków. Wyłapuje handlarzy. Wyłapuje przekręty na VAT.
3. Broker szuka aż ja będę zadowolony
4. Broker jedzie sam na miejscu obejrzeć autoz sprawdzić stan, komputer,
  • Odpowiedz
@kobrys13: Świetne auto. Znajoma miała ostatnio w leasingu i tak jej się spodobał przez cały okres użytkowania, że na koniec wbrew wcześniejszym planom zdecydowała się go wykupić :)
  • Odpowiedz
@Jelon7: zależy który automat :)
Ja mam PSa 450 i jeździ wybornie, ale trzeba to chcieć. Zresztą mój się wysrał już i była pełna regeneracja za 8k cebulionow, ale kupując trzeba być świadomym na co się pisze człowiek.
  • Odpowiedz
  • 0
@kobrys13 no właśnie, tak czytałem że duży koszt regeneracji. Zostanę w poszukiwaniu manuala, lubię mieć kontrolę ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) dużo km życzę i jeszcze raz dzięki
  • Odpowiedz
  • 0
@kobrys13 mondeo, tylko się jeszcze zastanawiam które. Czy mk4 czy mk5. Oba w kombi. Obecnie mam Lagune 3 w kombi ale szukam czegoś bardziej nowoczesnego
  • Odpowiedz