Wpis z mikrobloga

#remontujzwykopem
Help remontowo-budowlane Mirasy i Mirabelasy. Jakiś magiczny trick na usunięcie starych farb ze ściany? Namaczanie i drapanie działa raczej średnio i tam gdzie się mocno trzyma to prędzej wydłubuję dziurę w ścianie niż ta farba odchodzi. Wczoraj w 2 osoby w 4 godziny udało się jedną ścianę zdrapać, ale na kolejnej tak się trzyma że musiałbym to tydzień robić.
ossadagowah - #remontujzwykopem 
Help remontowo-budowlane Mirasy i Mirabelasy. Jakiś ...

źródło: comment_1582980397yDjJmSoHZge9Q7X0Zg6Iop.jpg

Pobierz
  • 13
  • 0
@AndyMendy może spróbuję

@beer_man górna warstwa to chyba akryl, w każdym razie jakiś zwykły nowoczesny dulux czy coś w tym stylu, ale pod spodem to cholera wie. Ta skrobaczka wygląda sensownie, szpachla ma za długie ostrze i mi się ugina i muszę drugą ręką dociskać. Może takie coś upoluję w casto.
@ossadagowah: Próbowałem różnych metod, łącznie ze szczotą drucianą i opalarką, tylko to dawało jakąś skuteczność, ale łapy bolały jak cholera. Ja miałem z krótszą rączką, ale też dawała radę, no i dokup dodatkowe ostrza od razu bo bardzo szybko się to tępi
  • 0
@beer_man robię budżetowy remont, mam nadzieję że w drugim pokoju nie będzie tak źle bo są tapety, więc może pod nimi nie będzie 100 warstw farby.

@ashmedai parownica brzmi całkiem sensownie

@Zrzyck też się nad tym zastanawiałem ale mam mieszane uczucia, bo jak rwałem przewody ze ścian to miałem wrażenie że ta farba odchodzi wręcz sama, ale potem im dalej w las tym lepiej się trzyma. W niektórych miejscach schodzi łatwo i
@ossadagowah: Mnie to też spotkało gdy remontowałem mieszkanie. Wypożycz szlifierkę kątową z osłoną pyłową i odkurzacz budowlany. Zakładasz tarczę do szlifowania betonu gradacji 100 żeby zedrzeć farbę a nie tynk i szlifujesz.
Szlifierka renowacyjna z odkurzaczem-jeżeli jest tego sporo, przy małej powierzchni ja poradziłem sobie skrobakiem, który polecał @beer_man, parownica to raczej do tapet i kleju po tapetach