Wpis z mikrobloga

Katolicki serwis przekonuje że nie ma sensu przyjmować komunii świętej na rękę w obliczy koronawirusa:

Najlepszym rozwiązaniem wydaje się zatem przyjmowanie Komunii do ust – zgodnie z wielowiekową Tradycją Kościoła.

(°° https://www.pch24.pl/komunia-swieta-na-reke--8-argumentow-zwolennikow-tej-praktyki-oraz-dowody--ze-sa-bledne,69751,i.html
#bekazkatoli #koronawirus #neuropa #bekazprawakow #zdrowie #polska #epidemia
Pobierz saakaszi - Katolicki serwis przekonuje że nie ma sensu przyjmować komunii świętej na ...
źródło: comment_1582973715i32HnRidABU7yoKPzCedX7.jpg
  • 22
@saakaszi: no, ale co zmieni przyjęcie wafla na rękę? I tak został dotknięty przez czarodzieja, a wyrzucić wafla nie można. Jak dla mnie nie ma powodu, żeby wierzyć, że przyjęcie komunii do rąk wiernego było w jakiś sposób lepszym sposobem...
@rzuf22: odpowiedź jest taka że wafel jest święty i nie przeniesie choroby tak jak woda z Gangesu. Wafla mógłby podać ksiądz tylko hermetycznie zapakowanego. Pytanie co na to prawo kościelne.
@saakaszi: A na co komu pragmatyzm? Parafianie są jak kot Schrodingera z tą różnicą, że stan kwantowy wirusa jest znany, z chwilą przejścia przez wrota świątyni parafianin jest w stanie nie zakaźnym.
@saakaszi: we Włoszech np. komunia jest zawsze dawana na rękę. To jest najnormalniejsza rzecz i raczej brzydziliby sie wziąć bezpośrednio do buzi. A patrz ty sie, i tak ich to nie uchroniło :)
Katolicki serwis przekonuje że nie ma sensu przyjmować komunii świętej na rękę w obliczy koronawirusa:


@saakaszi: przede wszystkim śmieszne jest to, że oficjele wypowiadają się "jak ktoś się boi, to może przyjąć na rękę". Takiego wała, albo wszyscy na rękę albo nie ma to znaczenia.
@saakaszi: no, ale co zmieni przyjęcie wafla na rękę? I tak został dotknięty przez czarodzieja, a wyrzucić wafla nie można. Jak dla mnie nie ma powodu, żeby wierzyć, że przyjęcie komunii do rąk wiernego było w jakiś sposób lepszym sposobem...


@rzuf22: jeśli wszyscy by przyjmowali na rękę, to jest dużo mniejsza szansa zarażenia się niż gdy ksiądz wpycha każdemu rękę do ust...
ksiądz wpycha każdemu rękę do ust


@enron: a przyjmowałeś kiedyś komunię? Bo chyba nie. Nikt ręki nie wpycha. Kładzie po prostu wafel na wystawiony jęzor i tyle. Co nie zmienia faktu, że czy kładzie na język czy na rękę, wcześniej dotyka palcami wafla, który potem się bezpośrednio zjada w całości. To co było na palcach, tak czy tak przechodzi na wafel, nie ważne czy przyjmie się go na rękę czy nie.
@rzuf22: no wyobraź sobie, że przyjmowałem i nawet przyjmuję. I dobrze wiem jak to wygląda, bo są księża którzy autentycznie potrafią wsadzić komunię do ust, bo według nich wierny za mało otworzył usta.
I tak, to czy kładzie na język czy na rękę ma DECYDUJĄCE znaczenie. Bo w pierwszym przypadku wystarczy, by ktokolwiek z przyjmujących komunię był chory, a w drugim sam ksiądz musiałby być chory i do tego musiałby nie
są księża którzy autentycznie potrafią wsadzić komunię do ust


@enron: przez te kilka lat jak mnie zmuszano do zjedzenia wafla nigdy mi się coś takiego nie przydarzyło, ani nie byłem świadkiem takiej sytuacji. Również sami księża instruowali co jakiś czas wiernych żeby nie wywalać jęzorów za bardzo ani w drugą stronę.

w pierwszym przypadku wystarczy, by ktokolwiek z przyjmujących komunię był chory


@enron: no i to ma sens, pod warunkiem
są księża którzy autentycznie potrafią wsadzić komunię do ust

@enron: przez te kilka lat jak mnie zmuszano do zjedzenia wafla nigdy mi się coś takiego nie przydarzyło, ani nie byłem świadkiem takiej sytuacji. Również sami księża instruowali co jakiś czas wiernych żeby nie wywalać jęzorów za bardzo ani w drugą stronę.


No a ja się spotkałem. I...? Nadal takie podawanie komunii daje nieporównanie większe ryzyko.

Aczkolwiek wracamy do punktu wyjścia jeśli