Wpis z mikrobloga

@POTEZNA_HAUBICA: jeszcze jak on by robił jakieś fajne dania, foie gras, jakieś rameny czy cokolwiek ciekawego, a nie spalony kurczak i smażona wątróbka. Jak kiedys kupił ślimaki to było w tym coś egzotycznego i zabawnego jak menel jadł winniczki
  • Odpowiedz
@POTEZNA_HAUBICA:
Akurat jego gotowanie jest calkiem spoko. Mowic mozna o menelu duzo ale gotuje lepiej niz wiekszosc polakow. Chlop ma sporo pojecia o tym jak nalezy przyrzadzac rozne portawy.
Niestety w polsce dalej szczyt kuchni dla polowy spoleczenstwa to schabowy w panierce. Ze nie wspomne o osobach sprzed wojny ( jak moja babcia ktora znala jedna przyprawe zwana sól i #!$%@? kazde mieso na godzine do gotujacej wody z sola i
  • Odpowiedz
@Terkownik666: Dzisiaj to jest internet, nie wydaje mi się że on te przepisy bierze z głowy, więc to jego pojęcie jest dyskusyjne. No ale dobra, nie są to najbardziej suche pierdy z octem jakie widziałem w życiu, znam takich ludzi co z przepisem w telefonie sprawdzanym co 15 sekund potrafią wszystko #!$%@?ć. Ale z tym że mógłby pracować w nienajgorszej restauracji to popłynąłeś xD.

  • Odpowiedz
@Rododendronborodo: kuchnie trzeba po prostu czuć jak kazde inna czynnosc. Jedna osoba #!$%@? czego nie dotknie a drugiej wychodzi. Menel bierze przepisy w ksiażki kucharskiej chyb Okrasy. Nie ma w tym nic złego, lepiej brac przepisy od kogos kto sie na tym zna niż randomowe przepisy z neta gdzie czasem ludzie wrzucaja rzeczy ktore robia cale zycie i sie przyzwyczaili do tego ( a to moze byc mega gowno - popatrz
  • Odpowiedz
@Terkownik666: Słynny makaron z kiełbasą z bóbra i z łosia Jajora daje mi koszmary do dzisiaj. Jak on dźgał tym cedzakiem te rozgotowane kluchy... O pracy menela w restauracji to miałem na myśli że tam trzeba ogarniać robienie dziesięciu rzeczy jednocześnie, dobrze organizować czas no i robić wszystko w miarę szybko. Menel to by musiał parę ton cybulki pokroić jeszcze żeby to robić w godnym, sprawiedliwym i rzetelnym tempie.

4 w
  • Odpowiedz
@Rododendronborodo: te dania majora to wlasnie przyklad gowno oblesnej kuchni. Najgorsze jak sie ktos przyzwyczai do takiego syfu albo zna tylko taki syf. Potem zero smaku i wyczucia i #!$%@? makaron z wasabi. To tak jak polacy w Anglii czy Niemczech walacy vipy czy harnasie bo jak piwo moze nie palic w gardlo xD
Restauracja gdzie kucharz robi 10 rzeczy naraz to #!$%@? janusz buda ktora oszczedza na personelu ( i
  • Odpowiedz