Wpis z mikrobloga

Chce otworzyć herbaciarnie w której nie ma herbaty z torebki, w której można samemu skomponować własną mieszankę ;) z ciastami plus ewentualnie wybrać swoją kawę (nie, nie kawa byle jaka ale serio zbadany temat a nie ekspres i tyle) plus ciasto jakieś do tego wszystego (ciasto z jakiejś piekarni) bo nie znam się w ogóle na wypiekach

Z czasem pewnie by jakieś małe dania by doszły np. śniadania lub kolację (obiady nie stety nie)

Cenowo coś około 12-15 zł od 0,5l herbaty (zależnie od rodzaju herbaty, każda parzona że sztuką a nie byle wrzątkiem zalana i tyle), kawa pewnie inne przedziały coś od 10-20zl (wątpię by drożej).

Chciałbym by to miejsce było takie że można przyjść i poczytać sobie książkę, popracować przy laptopie, pogadać z ukochaną lub też pograć w jakąś planszowe :)

Wiem że herbaciarni jest bardzo dużo w #trojmiasto i tutaj mam wątpliwości czy w ogóle chociaż zarobiłbym na tym by z głodu nie paść ;) (dość niszowa branża bo nie codziennie się chodzi do herbaciarni, częściej to jakiś burger i inne rzeczy niż herbata/kawa).

Co myślicie? Klimatyczne miejsce, w którym są fotele na których można sie rozsiąść i posiedzieć a nie jakieś krzesła.

Miejsce docelowe to pewnie #gdansk ale może być też #gdynia #sopot

Na chwilę obecną próbuje ogarnąć rynek, potem koszty, potem chce szukać lokalu jeśli to będzie w ogóle miało jakiś sens finansowy (dopłacając to długo nie pociągnę) a potem może odważę się działać.

#herbaciarnia
  • 19
@silnikAtrakcyjny: niektóre to pewnie by były w 0% związane z herbatą bo byłby to susz owocowy :p

@Wsciekle_piesci_meza: nie powiem że się znam bo to temat szeroki tak że wątpię by ktokolwiek całość ogarniał ale mam jakieś pojęcie większe niż inni ludzie co po prostu pijaka herbaty z marketu (herbaty z nazwy bo innego powiązania one nie mają).

@Z_Innego_Wszechswiata: 0.5l wydaje mi się optymalną ilością, na pewno poniżej tej
skomponować własną mieszankę


@KosmicznyPolityk: z jednej strony super pomysł. Z drugiej, ktoś sobie zażyczy jakieś mieszanki dziwnej treści, a potem będzie gadał, że niedobre herbaty serwujecie. Z tym bym uważał. Poza tym, kwestia lokalizacji. Na starym mieście musisz mieć świadomość sporawej konkurencji. Z kolei poza centrum, Wrzeszczem i Oliwą to musisz już moim zdaniem liczyć na tubylców i ludzi poświęconych do przyjechania do Twojego miejsca konkretnie. A tych trzech lokalizacjach już
częściej to jakiś burger i inne rzeczy niż herbata/kawa


@KosmicznyPolityk: no właśnie raczej nie. Chociaż u nas i tak wielkość sprzedaży kuleje, gdzie w takich Włoszech jest na tyle duża, że espresso sprzedają chyba zwykle za euro, a u nas dwa razy tyle ha tfu. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dobrze znasz się na czymkolwiek w jakimś stopniu powiązanym z takim biznesem? Czym byś się wyróżniał na tle
@HansLanda88: właśnie problem w tym że herbat bardzo dużo wypiłem, przeróżnego rodzaju. Poznałem już trochę jak je parzyć ale na sprzedaży i zarządzaniu cóż kuleje. Wiem że muszę wszystko zbadać odpowiednio dobrze by moja decyzja nie była na typowe yolo.
@Z_Innego_Wszechswiata: jeszcze nie myślę nad konkretnymi herbatami ale jak już bym startował to pewnie bym się reklamował intensywnie ;)
@Nie_znany: cóż, praca z klientem różną jest, każdemu człowiek nie
@KosmicznyPolityk: Mylisz się, nie ma ani jednej dobrej herbaciarni, wszystko jest w stylu przeciętnej kawiarni, brakuje miejsca w bardziej azjatyckim klimacie z dużym wyborem herbat wysokiej jakości.

PS byłeś kiedyś we wrocławskiej Czajowni? Takiego miejsca właśnie brakuje w Trójmieście.
@KosmicznyPolityk: Zawsze się bałem gastronomii i nie wchodziłem w takie biznesy/spółki. Pilnowanie interesu i pracowników jest trudniejsze i bardziej czasochłonne niż przy zwykłej sprzedaży. U Ciebie jest ten plus, że nie wziąłeś pomysłu z kosmosu, ponieważ uważasz się za osobę kompetentną w tym temacie.
Z konkurencji sprawdź sobie gdyńską kawiarnio-księgarnię Vademecum przy ul. Świętojańskiej, która już działa przeszło 15 lat.
Jeżeli będzie potrzeba wypieków, to mogę coś ciekawego załatwić. Na temat
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KosmicznyPolityk: Jelitkowo jest tylko aktywne w wakacje, Brzeźno to samo + trochę mieszkańców, a Przymorze jest duże i wiele osób więc najlepsza z tych 3 dzielnic; ale radzę przejść się przez te dzielnie za dnia i samemu ocenić
@KosmicznyPolityk: Na Przymorzu brakuje tego typu miejsc. Widziałam, że na osiedlu Idea jest jeszcze sporo wolnych lokali. Niedaleko jest kilka biurowców, jakieś jeszcze mają powstać, wiec może cześć osób przechodziłaby do Ciebie popracować, mieszkańcy osiedla też na pewno by zaglądali, bo w okolicy nie ma takich klimatycznych lokali. Z czasem możesz pomyśleć o wprowadzeniu jakiegoś ciasta dnia, myślę, że to może się udać :)
@KosmicznyPolityk: przymorze sensownie bo na stosunkowo małej powierzchni mieszka bardzo dużo osób z nowych osiedli, których będzie stać na herbatę za kilkanaście złotych. Dodatkowo na przymorzu oferta gastro jest naprawdę uboga w stosunku do Gdańska głównego.