Wpis z mikrobloga

@iErdo:
Gdyby każdy sam sobie wymyślił swoją wiarę, nie wiem, wyczytał z książek to byłoby spoko. Natomiast obserwujemy masową indoktrynację, od dziecka, potem przez całe życie w kościołach itd. Tak naprawdę nawet ta cała wiara to nie jest ich własna decyzja. Po prostu trochę przykro się na to patrzy.
Dodatkowo kler często próbuje wpływać na sprawy publiczne, jest cytowany w telewizji, religia jest nauczana w szkołach itd itd. Więc tak, to
@iErdo tak samo jak księża nawołują do biegania co niedziele do kościoła to ja mogę ich oceniać i komentować wspieranie mafii pedofilów. Druga sprawa że w moim odczuciu każda religia i każda osoba głosząca jakieś cuda na kiju czy inne bajeczki o ludzikach pośród chmurek jest już moim wrogiem publicznym numer jeden - ponieważ każda religia (religia =/= wiara) służy do manipulacji, wyciągania pieniędzy i kontroli społeczeństwa. Bez wyjątku, każda opiera się
@iErdo już w ogóle nie wspominając że kościół czyli osoby wykorzystujące wiarę innych bardzo aktywnie angażują się w sprawy polityczne i społeczne. No niestety ale tego przepuścić nie mogę
Mam wrażenie, że ateistom bardziej zależy, żeby ludzie przestali wierzyć, niż wierzącym, żeby ateiści zaczęli wierzyć xD Czy jedni i drudzy nie mogą zamknąć #!$%@? i po prostu trwać w swoich poglądach i nie narzucać ich innym? #ateizm #katolicyzm #wiara #bekazpodludzi


@iErdo: Przepraszam bardzo, ale ateiści to np. niby jakie regulacje prawne narzucili, by chronić ateizm?