Wpis z mikrobloga

Mój brat wraz z narzeczoną i 2 letnim synem wrócili właśnie z Włoch z nart, byli tam jeszcze przed informacją o koronawirusie we Włoszech. Pytam się go co zamierza z tym zrobić, to mi napisał, że dzwonił na infolinie to kazali im zostać w domu i ' obserwować ' jak zapytał na jakiej zasadzie ma być ta obserwacja to Pani ' ja nie wiem... '

On jest rozsądny i zostanie w domu, sam sobie jest szefem, więc nie musi iśc do pracy. Zakupy będę mu robił i zostawiał na ganku przed domem, ale pomyślcie ile osób to oleje i pójdzie normalnie do roboty, do sklepu, gdziekolwiek zarażać ludzi

Polska jest przygotowana na koronawirusa XD
#koronawirus #covid19 #2019ncov
  • 27
to kazali im zostać w domu i ' obserwować ' jak zapytał na jakiej zasadzie ma być ta obserwacja to Pani ' ja nie wiem.


@naganiaczherculesa:
Jakaś niekumata. O objawach zakażenia sporo w necie, niech sprawdzi. I czeka. Ntety, okres inkubacji trochę trwa. A leczenia zapobiegawczego nie ma, jak na razie.
@naganiaczherculesa: Polska jest nieprzygotowana, bo po Twojego brata nie przyleciał helikopter xD Wczoraj była konferencja ministra zdrowia i profesor medycyny, która jest krajowym konsultantem epidemiologicznym. Powiedzieli wyraźnie, jeśli nie masz objawów to nie wychodzenie z domu nie jest oparte na wiedzy medycznej. Ergo wynika z czytania głupot w internecie, Twój brat nie jest rozsądny, Twój brat panikuje
@MartinoBlankuleto wrócił z tygodniowego pobytu we Włoszech, z rejonu blisko Lombardii, jechał samochodem. Czuję się dobrze, ale chciałby sprawdzić czy nic nie ma, bo objawy pojawiają się przecież nawet do dwóch tygodni. Dzwoni do kliniki zakaźnej w Warszawie i pyta co robić, to mówią mu tylko by zostać w domu przez dwa tygodnie, jak zapytal na co ma zwracać uwagę podczas obserwacji to kobieta stwierdza, ze nie wie. To wobec ciebie jest
@MartinoBlankuleto ale ja gdzie ja tu mówię, że on chce latać po szpitalach? Chciał się dowiedzieć na co zwracać uwagę, bo przecież jeszcze może coś mieć. Ludzie w takich rejonach cały czas się przemieszczają, w końcu to turystyczny region. Ogólnie taki brak informacji i olewka, kobieta nie wie co mi powiedzieć to nie jeden to oleje i wyjdzie z domu przecież, trafi się paru zarażonych co tak wrócą i z braku informacji
@naganiaczherculesa: No ma obserwować czy pojawiają się objawy, mierzyć sobie temperaturę itd. Przecież lekarze często używają takiego sformułowania. Komunikat jest prosty, masz objawy dzwoń i rób badania. Nie masz, nie rób. Czego oczekujesz, że rząd zamknie do szpitala 100 tys ludzi, którzy byli we Włoszech i w Chinach i każdemu zrobi test? Przecież to wydłuży okres badania. Wyobraź sobie następującą sytuację, wychodzi komuś pozytywny test i trzeba zbadać jego współpracowników i