Wpis z mikrobloga

Mirki,

w jaki sposób wprowadzilibyście swoje bąbelki w Gwiezdne Wojny?

edit: bąble są zielone i niewiele wiedzą o sadze.
#starwars
#dzieci
#film
#babelki

Jak z padavanem level 8 zacząć oglądać Star Wars

  • IV, V, VI, I, II, III 65.8% (52)
  • I, II, III, IV, V 34.2% (27)

Oddanych głosów: 79

  • 15
@safuka: zdecydowanie od VI, V, VI - są bardziej familijne, łatwiejsze do przetrawienia, przedstawiają typową walkę dobra ze złem (jak zresztą sam Lucas chciał). w I, II, III jest więcej politycznych wojenek, więcej odcieni szarości, no i też więcej brutalnych scen - mogą nie zrozumieć tego wszystkiego od razu. Ja sama stare części łykałam jako dzieciak, a do I-III musiałam podejść od nowa już jako dorosła osoba, bo za młodu ich
@safuka normalnie powinno się oglądać 456123, ale nie wiem czy wtedy dzieciaki ogarną o co chodzi. Imo 123456 będzie bardziej zrozumiałe, ale tu już nie będzie plot twistów (np. że Vader jest ojcem Luka), chociaż nie wiem czy one będą jakoś tym zaskoczone. Zawsze można między 3 a 4 częścią puścić Łobuza 1, ale to chyba nie najlepszy film dla nich.

Sam jako dziecko przygode zacząłem od VI części (ale tylko do
@Tratak: czy ja wiem, czy części IV-VI będą niezrozumiałe? Mi się wydaje, że właśnie są dość proste, nie ma jakoś bardzo dużo bohaterów, każdy jest już od początku określony, sama historia tak jak napisałeś jest baśniowa. Miliony ludzi oglądały te stare części lata przed stworzeniem prequeli i jakoś musieli wiedzieć, o co chodzi, bez historii Jedi, Anakina i Padme ;) Według mnie starsze części nie zostawiają żadnych niedopowiedzeń (a przynajmniej nie