Wpis z mikrobloga

@Repthsu: Zwróć uwagę na produkty dodatkowe w tej ofercie. Wymagane jest ubezpieczenie na życie przez cały okres kredytu i wpływy z tytułu wynagrodzenia. Doliczyć trzeba też koszty związane z wypłatą transz. Bank Millennium może doliczyć koszty płatnej kontroli między wypłatą transz. Jeśli nie jesteś zainteresowany stałym oprocentowaniem i rezygnacją z karencji jest to niezła oferta.

@wacek_1984: Od samego początku nadpłaty są nieoprocentowane.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@marcpol: dwie kontrolę będą po 300 zł każda. Karencję mogę zmniejszyć i za pewne będzie wynosiła ok. 8 miesięcy. Czy nadpłaty dużo by zmieniły w moim przypadku? Chodzi mi o okres nadpłat głównie na początku spłacania kredytu. A w przypadku innych banków jak ubezpieczenie jest wymagane 5 lat i po 5 latach coś mi się stanie to nie dostaje przecież odszkodowania, więc zależy mi na całym okresie ubezpieczenia. Mogę się mylić
@Repthsu: Ubezpieczenia bankowe zwykle są bardzo okrojone i mają dużo wyłączeń. Są to dodatkowe produkty z których warto korzystać, gdyż powoduje to obniżkę marży. Nie traktuj ich jednak jako rzeczywistej ochrony.

W Millennium przez 8 miesięcy będą spłacane same odsetki.

Nadpłaty kredytu zawsze się zmniejszają jego koszt.

Jeśli jesteś zainteresowany ubezpieczeniem na życie to rozważ bank BNP. Ubezpieczenie Cardif, które jest częścią oferty ma duży zakres ochrony.

Jeśli obawiasz się zmiany
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@marcpol: a nie orientujesz się może czy ubezpieczenie za pośrednictwem Millennium jest obowiązkowe, czy można od innego ubezpieczyciela?
Rozumiem, że im dłuższa karencja tym większą rata po okresie karencji?
@Repthsu: W ofercie promocyjnej ubezpieczenie z oferty banku jest obowiązkowe. W ofercie standardowej ubezpieczenie nie jest wymagane.

W okresie kadencji nie jest spłacany kapitał kredytu. Saldo zadłużenia nie maleje. Płacone są jedynie puste odsetki.
bo zamierzam korzystać z życia, a nie nadpłacać kredyt, a żeby dobrze żyć to trzeba za to płacić :D


@Repthsu: jesteś pewien, że w perspektywie 26 lat nie zachcesz zmienić mieszkania? zakup nowego i sprzedaż starego to też nadpłata kredytu.