Wpis z mikrobloga

Mireczki mam dylemat. Poszukuję auta typu crosover/suv do 30k PLN dla moich rodziców i mam kilka typów. Obecnie jest trochę modeli na rynku ale niestety ciężko się zdecydować. Z góry zaznaczam, że Frontery, Patrole czy inne Hiluxy odpadają.
W skrócie - poszukuję auta, którym rodzice spokojnie będą mógli poruszać się na asfalcie ale raz/ dwa razy na tydzień będą zmuszoni do przejazdu kilku kilometrów przez las po błotnistej drodze z dużą ilością dołów - typowa droga przez las, gdzie bez 4x4 oraz dźwigniętego podwozia nie da się przejechać. Rozkład asfalt/teren ubrałbym w stosunek 90/10.
Drugi wymóg to w miarę pakowny bagażnik - bez przesady oczywiście ale fajnie, żeby zmieściło się tam coś więcej niż skrzynka piwa.
Silnik - diesel.
Zależy mi również na tym, żeby eksploatacja nie była turbodroga ale też jak się domyślam co miesiąc nie regeneruje się skrzyni czy wymienia silnika. Różnica kosztów stówka - dwie przy wymianie kloców, tarcz czy filtrów nie jest przerażająca.

Jednym słowem - daily, które da radę terenie.
Oto moje typy. Co byście wybrali? Może macie jakieś propozycje, których nie wymieniłem poniżej?

#motoryzacja #kiciochpyta #samochody #4x4 #pytaniedoeksperta #subaru #hyundai #dacia #honda #toyota

Jakie auto?

  • Subaru Forester III 23.2% (16)
  • Hyundai SantaFe II 5.8% (4)
  • Honda CR-V 20.3% (14)
  • Dacia Duster 10.1% (7)
  • Hyundai ix35 8.7% (6)
  • Toyota Rav4 31.9% (22)

Oddanych głosów: 69

  • 16
@Bulbulator9009: Czemu? Słyszałem, że te boxery 2.0 dają radę.
W benzynę nie chcę iść bo na krótkich trasach (10km-30km) spalanie będzie zabijało. A ładowanie się w gaz, żeby 15-17 spaliło jest bez sensu.
@michgur po 1 10-30km to nie są jakieś bardzo krótkie przejazdy, po drugie diesel na krótkich przejazdach dużo mniej nie spali. Co do auta, z podanych szedlbym w ravke
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@michgur: z tego co czytam to diesel nie dla ciebie kompletnie. Weź b+g. W CR-V 2.0 bezawaryjne, gazu mojemu ojcu pali 10-11. Z tym że ten samochód że względu na to, że to wolnossak jest bardzo mułowaty. Odwdzięczy się bezobsługowością praktycznie. Plastiki w środku dość słabe, ale nie piszczą. Bardzo pojemny. Jak masz jakieś pytanie dotyczące tego samochodu to możesz pytac
Subaru Forester III

Hyundai SantaFe II
Honda CR-V
Dacia Duster
Hyundai ix35
Toyota Rav4

@michgur:
Kilka lat temu stałem przed podobnym wyborem i zdecydowałem się na Outlandera. Diesel w Subaru nie miał wtedy najlepszej opinii, delikatnie mówiąc. Honda ma najgorszy napęd z wymienionych powyżej (wystarczy brak przyczepności z przodu i samochód nie pojedzie). Duster ma za słabe silniki no i chyba najmniejszy bagażnik w zestawieniu. Toyota mocno trzyma cenę i z