Wpis z mikrobloga

#mangowpis #przegryw #anime
Danzo Shimura- #!$%@?, śmieć, hipokryta z tymi określeniami najczęściej się spotykamy ale czy napewno taki był?
1. Stosunek do Uchcihów:
Danzo nienawidził Uchihów ale czy można za to go winić? Nie powiedział bym wtedy każdy się ich bał a sam Danzo wychował się w złej opinii o nich. Czy jednak traktował ich gorzej?
Możliwe że tak lecz jako szef starszyzny wioski nie miał innej opcji, cała wioska się ich bała.
Obito mówił getto
Ja widziałem super okolice z zajebistym miejscem do treningu
Obito widział klan
Reszta wioski widziała potworów
Czy Danzo mógł postąpić lepiej? Nie wydaje mi się, raczej trzymanie Klanu w centrum nie spotkało by się z przychylnym odbiorem wioski.
Więc kogo winić Danzo, Konoszan, Uchihów?
2.Stosunek do Naruto.
Jak wiemy Naruto jest jinchuriki, a biju to największa broń wioski, więc panu Shimurze nie widzi się stracić tak potężnej broni. Tym bardziej że wtedy na zewnątrz grasował Sasuke, który mógłby zabić Naruto, a w oczach Danzo stał by się nowym Madarą, w końcu słyszał od Itachiego plan Fugaku który za pomocą Sharingana miał kontrolować Kuramę, tak jak Madara pare lat wstecz.
3.Stosunek do Korzenia.
Generalnie celem Danzo był pokój na świecie z wszystkimi wioskami podporządkowanymi Konosze. W tym celu stworzył korzeń w którym nieludzko traktował żołnierzy tworząc z nich maszyny do zabijania. Spójrzmy na to z innej strony, wojny są nie uniknione a lepiej dla żołnierza żeby nie popadał w depresję ze względu na martwego przyjaciela. Wiem nie moralne ale według mnie właściwe w stosunku do wojen i wykonywanego zawodu.
Dawał też przeklęte pieczęcie wojownikom korzenia, po to by zapobiec przesłuchaniom.

Podsumowując to co robił Danzo nie było moralne i nie można nazwać go dobrym człowiekiem. Lecz można to usprawiedliwiać to realiami w jakich się wychował i co prawda troską o wioskę bo jednak to wszystko zrobił dla wioski.
Był też bardzo rozsądny i mimo wszystko okazał resztki człowieczeństwa w stosunku do Uchcihów.
Moim zdaniem Danzo nie był śmieciem
Był był bardzo inteligentny i chciał dobra wioski. Był materiałem na świetnego Hokage
AnonPies - #mangowpis #przegryw #anime
 Danzo Shimura- #!$%@?, śmieć, hipokryta z tym...

źródło: comment_1582819007DeCfgQ2k0Pduk6d2CU1Vib.jpg

Pobierz
  • 1