Wpis z mikrobloga

  • 2
@dafto Ciekawe rozwiązanie. Jak boisz się o alternator/wlot do filtra polecam nakleić torbę foliową czy worek przy pomocy izolacji. Spłukiwać lekko spryskiwaczem a nie strumieniem wody. Jak używasz preparatów typu APC wystarczy wytrzeć do sucha dobrą mikrofibrą, schodzi wszystko razem z brudem :)
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@ElCidX Dopiero co kupilem, silnik wydaje sie byc w porządku. Pojeżezę z pol roku, jesli warte bedzie zagazowania i koszty paliwa az tak beda mi dokuczały to pomyślę nad tym. Kupilem od handlarza po uprzednim obejrzeniu 4 innych egzemplarzy, ale na prawde sprzedawca trafił sie w porzadku (o ile nie ma w tym miny). Z ceny 13900 spuscil na 12200 i naprawił kilka wskazanych usterek w cenie. Mial takie założenie w teorii,
Pwner - @ElCidX Dopiero co kupilem, silnik wydaje sie byc w porządku. Pojeżezę z pol ...

źródło: comment_1582754259ZVAOHgagQISXD7eKJpkgJT.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@bpit22: jestem raczej domorosłym mechaniko/detailero/tuningowcem (jeżeli można to tak nazwać :D). Ciężko mi polecić coś dokładnie do kierownicy. Z własnego doświadczenia wiem, że jeżeli masz skórzaną kierownicę (oraz inne elementy) fajnie odżywia i zabezpiecza przed matowieniem specyfik od KIWI (na zdjęciu). Jednakże do wszelakich plastików, eko skóry, skóry i wyrobów plastiko-podobnych najbardziej polecam POORBOY'S Natural Look Dressing. Używam od ~4 lat i jestem super zadowolony. Nie nabłyszcza, nie matuje, pozostawia w
cezu1 - @bpit22: jestem raczej domorosłym mechaniko/detailero/tuningowcem (jeżeli moż...

źródło: comment_15827544809a871MRhj5E8qUg7WiBM5t.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@dafto: Jeśli chodzi o filtr powietrza to zaprojektowany jest tak, żeby nic się przez niego nie przedostało oprócz powietrza. Łącznie z wodą, każdy filtr powietrza ma uszczelkę która jest ściśnięta zatrzaskami/śrubkami które uszczelniają filtr. Także myślę, że bezpiecznie byłoby spłukanie wodą po obudowie filtra powietrza, o ile nie masz nieszczelności ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@bpit22: Śmiało pisz PW, mam w garażu dziesiątki specyfików do wnętrza, plastików, lakieru czy szyb. Wiem coś również o polerowaniu ręcznym i maszynowym. Zawsze coś podpowiem z własnego doświadczenia jeżeli tylko będę potrafił :)
  • Odpowiedz
  • 1
@cezu1 Możesz coś polecić na odświeżenie uszczelek? Widziałem jakieś silikony, ale nie wiem czy to warte zachodu

@Pwner Napracowałes się przy tym, ale efekt mega. Volviaki fajne auta. Sam mam S60 2011 1.6 T3 od prawie 6 miesięcy i po kupnie zrobiłem tylko rozrząd, kupiłem opony i na razie śmiga bez problemu. Mechanik stwierdził, że autko bez wkładu finansowego. Rozrząd wymieniłem w ASO, też uznali że nie ma w nim nic do
  • Odpowiedz
  • 1
@timesP do uszczelek na zimę zwykły spray silikonowy. Gdy są twarde i chcesz zmiękczyć bardzo dobrze sprawdza się czysta gliceryna lub glikol, jedno z tych dwóch, w tej chwili nie pamiętam. Bezpieczne dla skóry człowieka, nakładasz palcem i zostawiasz do wchłonięcia.
  • Odpowiedz
  • 0
@cezu1 Są jakby zmęczone czasem, pogodą, wyblakniete i właśnie takie twarde. Czyli glikol czy gliceryna i spray silikonowy na zimę powinny wystarczyć?
  • Odpowiedz