Wpis z mikrobloga

@MietekPustelnik: No właśnie, znalazł się i mówi: gość na filmie odkrywa koło na nowo i miesza fakty. Wszystkie własności, które podał są albo fałszywe albo oczywiste albo prawdziwe jedynie dla małych liczb. W szczególności nie prawdą jest jakoby znalazł jakiś porządek pośród liczb pierwszych. Znalazł jedynie porządek wśród liczb złożonych (który jest oczywisty). Każda liczba podzielna na przykład przez 11 leży co 11 liczb od siebie ¯\_(ツ)_/¯
@MietekPustelnik: Już wyjaśniłem. Stwierdzenie że "o tu leża liczby złożone", a wszystko pozostałe to liczby pierwsze nie jest znalezieniem porządku wśród liczb pierwszych tylko stwierdzeniem czegoś co ludzie wiedzą już od wieków i jest na tyle oczywiste, że gimnazjalista jest w stanie to stwierdzić.
@extern-int: Co stwierdzić? od kiedy w szkołach i na świecie używa się systemu sześćdziesiątkowego? a to z pod filmiku: Do tej pory uważano, że liczby pierwsze występują nieprzewidywanie i chaotycznie.
Jednak nie jest to prawdą, gdyż matematyka chaldejska (Słowian) potrafi je nie tylko poukładać, ale także w pełni wyjaśnia ich częstotliwość pojawiania się.
@extern-int: () Nie potrafi. Gość na filmiku w każdym zdaniu, które zawiera w sobie "liczby pierwsze pojawiają się" mówi jedynie gdzie MOGĄ się pojawić liczby pierwsze, a nie gdzie są na pewno. Czyli generalnie mówi dokładnie to samo co Sito Eratostenesa. Jakbyś rozpisał liczby na 12 kolumn, a nie na 60 wyszłoby podobnie. Liczby pierwsze pojawiają się jedynie w 1, 5, 7 i 11 kolumnie (poza małymi
@MietekPustelnik: Wiem że chodzi o 60, ale wspomina też o 16 w pierwszym filmie (39:07) i używa symboli 0 - F (znanych z 16) w drugim. Widać sam niezbyt dokładnie obejrzałeś.

PS. Szukając fragmentu zauważyłem, że jest tu coś wspomniane o języku programowania (jakby istniał tylko jeden na świecie) i o znakach indywidualnych (pojęcie wyssane z dupy) i o liczbie 16... Przykład jednego z wielu stwierdzeń, które nie mają sensu, a