Wpis z mikrobloga

@Grethold: Mapka jest nieprecyzyjna. Faza 1 i 3 są razem, tam też teraz wycięli/wytną.
@Sckb: Tam był "las" tak jak trawnik przed domem jest łąką/wrzosowiskiem. /s
Sztuczna monokultura sosny posadzona tak gęsto że nic innego poza surowcem na meble nie rośnie.

no przecież, bo niemcy jak przeprowadzili prywatyzację lasów to już nie mają lasów ale same przemysłówki.

Nie wszystko sprywatyzowali to raz. A dwa może nie same "przemysłówki", ale naturalnych
anon-anon - @Grethold: Mapka jest nieprecyzyjna. Faza 1 i 3 są razem, tam też teraz w...

źródło: comment_1582638166WR4yfeS2L5k0I5ve5DrULH.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@anon-anon: ale człowieku, co ty tu do mnie mówisz. Kolejny, który chce mnie uczyć?
Nie "las" a las! Normalny, taki z drzewami! Nie ma pojęcia "las" i las. Zarówno sadzony jak marchew jak i naturalny o cechach lasu pierwotnego - las jest lasem.

Sztuczna monokultura sosny posadzona tak gęsto że nic innego poza surowcem na meble nie rośnie.


Znasz się choć trochę na drewnie? Jeśli tak, to wiesz, co się dzieje
  • Odpowiedz
@theodolit: pozyskane tu drewno np.na meble jest jak najbardziej materiałem ekologicznym i biodegradowalnym w przeciwieństwie do plastiku więc nie wiem w czym problem z tą wycinką
  • Odpowiedz
@MilionoweMultikonto: w takim, że osoba, która to nabyła, jest nastawiona na zysk. W krótkim czasie. Rozumiesz ten patos - zysk z lasu w krótkim czasie. Czym to grozi? Nieracjonalne pozyskanie, często wiążące się ze zrębem zupełnym. A potem jest tylko gorzej, bo za co (i po co, skoro nie dożyje kolejnego zrębu) przygotować glebę, zrobić nasadzenia a potem pielęgnować uprawę? Przecież to trzeba pryskać na gradację, wykaszać, dosadzać...no i planować. Ok,
  • Odpowiedz