Wpis z mikrobloga

Witanko,

Szukam jakiś gier planszowych/towarzyskich dla 2 graczy.
Ja raczej zaawansowany gracz, natomiast moja dziewczyna raczej początkująca, chętnie się uczy więc raczej możemy spróbować każdą.
Podsyłajcie swoje typy. (mile widziane te że tak powiem szybkie i bezmyślne typu 5 sekund, oraz i te strategczne z długą rozgrywką wymagające skupienia i myślenia, jesteśmy otwarci na wszystkie rodzaje)

wiem że na was można liczyć :) #grybezpradu #gryplanszowe #grykarciane #planszowki
  • 9
Na skrzydłach. Każdemu się podoba wizualnie, fajnie wkomponowana mechanika w cechy ptaków (np. Przedrzeźniacz pozwala uruchomić drugi raz jakąś zdolność). Ale koniecznie z dodatkiem, naprawia małe nierówności w podstawce.
@elbowndg: Wsiasc do pociagu jest nudne na dwoch. Chyba, ze lubisz rozgrywke w stylu jakby kazdy z was gral we wlasna gre.

Jak chcesz mozgozerne to polecem Twilight Struggle, ewentualnie star wars rebelia. Moja kobieta nie jest fanka star warsow, ale bardzo to lubi (jakkolwiek ona lubi Twilight imperium, wiec ja sobie wychowalem:D).
Robinson crusoe nie jest scisle na dwoch, ale dobrze sie skaluje i dzieki temu wprowadzilem kobiete w planszowki.
@elbowndg: 7 Cudów Świata Pojedynek - stoczyłem w to gówno tyle partii że #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeśli chodzi o pociągi to ja je uwielbiam ale na dwie osoby to wersja "Kraje Północy" czy jakoś tak. Te inne mogą być nudnawe.
Patchwork jest spoko na 2.
W "Terraformacja Marsa" można spokojnie ciąć we dwoje jeśli szukasz czegoś dłuższego i bardziej rozbudowanego.