Wpis z mikrobloga

Pasjonują Was historie z podróży i życia? Czy podróże zawsze wyglądają tak pięknie i są kolorowe? Ta historia wydarzyła się naprawdę. Jak wyglądały pierwsze chwile po utracie pamięci? Zajrzyjcie i wykopcie - Bardzo chciałbym zapomnieć...

#swiat #podroze #maroko #utratapamieci #podrozujzwykopem #wykop #ciekawostki #turystyka #wakacje #zycie #afryka #zainteresowania
PrzekraczajacGranice - Pasjonują Was historie z podróży i życia? Czy podróże zawsze w...

źródło: comment_1582531657hRegBRqfLdA8bthMPdD2no.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@mateoaka: Nie miałem, żadnych fizycznych uszkodzeń mózgu. Najprawdopodobniej, w uproszczeniu, sama utrata pamięci spowodowana była silną traumą. W takich przypadkach zdarza się, że mózg blokuje dostęp do pamięci. Przeważnie jest to amnezja czasowa (jak to miało miejsce u mnie), choć pewne elementy mogą zostać "wymazane" na stałe.
  • Odpowiedz
@skratch: Po wykluczeniu fizycznych obrażeń mózgu, przez półtora roku, co najmniej raz w tygodniu, miałem spotkania z doświadczonym psychologiem. Pamięć zaczęła mi wracać po około 6 miesiącach, z tym, że nie był to proces ciągły, a raczej skokowy i wyrywkowy. Dopiero z biegiem czasu wszystko układało się w jedną całość. Bardzo dużo pomogła mi też rodzina i przyjaciele. W takich sytuacjach człowiek dowiaduje się na kogo może liczyć.
  • Odpowiedz
@PrzekraczajacGranice: Jak wyglądały spotkania z psychologiem? Jakie ćwiczenia? Pytam bo bardzo mnie to ciekawi, sam miałem tętniaka, dzięki niemu śpiączkę, umarł mi płat czołowy i pamięć krótkotrwała poszła się #!$%@?ć.
  • Odpowiedz
@mateoaka: Początkowo były to po prostu rozmowy, rzucanie różnych tematów, przeglądanie zdjęć, rozmowy z bliskimi - naprzemienne pobudzanie i relaksowanie pamięci. Bez zbytniego naciskania, bo może to mieć odwrotny skutek. Poza tym terapia nie opierała się wyłącznie na rozmowach z psychologiem, w domu też musiałem pracować nad wspomnieniami, ale z wyczuciem.
  • Odpowiedz
@PrzekraczajacGranice: Świetnie się czyta. Nie myślałeś nad tym aby opisać swoje "kolejne" perypetie?
Spodziewam się że równie interesujące będą takie kwestie jak:
- lot samolotem (w tym stanie),
- pierwsze spotkanie z ludźmi którzy Ciebie znają, a Ty ich nie (reakcje)
- powrót do domu
- pierwsze dni pobytu
  • Odpowiedz