Wpis z mikrobloga

Jak już tak idziemy ze skrajności w skrajność to ja tam wolę ten kapitalizm niż żarcie tego co partia zamówi(czyli zazwyczaj głodowanie bo trzeba mieć na czołk)

Tych co chwała ZUS i NFZ zapraszam do dyskusji jak w końcu będą mogli/musieli z niego skorzystać.

Ja mimo sporych składek jakie dokładam do państwowego koszyczka(UOP i średnio brutto 5k+) i tak muszę swoje zdrowie ogarniać prywatnie żeby dostać dobrą i szybką opiekę.
Jak w
@Wyrelworelowany to jaka wartość jest dla ciebie najważniejsza zależy tylko od ciebie. Ja nie biorę udziału w pogoni za kasą, mimo że mógłbym codziennie zapierdzielać i zarabiać sporo kasy więcej, piąć się po szczeblach kariery etc, to postanowiłem że kasa nie jest najważniejsza w życiu i wolę mieć więcej czasu dla siebie, żyje się tylko raz.

Mam w dupie ile kasy ktoś ma, sam mam wystarczającą poduszkę, brakuje mi tylko mieszkania na
@ButtHurtAlert rozumiem, szanuję. Ale ja mówię o ogóle, nie jednostkowych przypadkach. Tak zwane masy, gonią za jeszcze większym, szybszym, bardziej błyszczącym, bo taki styl życia kreuje kapitalizm. Nie liczy się wartość w postaci rozwoju, nauczyciel to bieda zawód, a nauki humanistyczne są dosłownie wyśmiewane, bo na co komu taki humanista od książek czy sztuki. I to jest w ogóle cecha młodego kapitalizmu. W IRL gdzie pracowałem lata temu, zarobki z 3 dni
Jaki waszym zdaniem jest największy absurd kapitalizmu i własności prywatnej środków produkcji gdy produkcja jest dla zysku a nie dla użyteczności?


@MateriaBarionowa: Przepraszam, że wmieszam w to konkretną opcję polityczną, ale mam nadzieję, że zrozumiecie mechanizm, bo działa to podobnie też dla prawej strony, jak i wolnorynkowej: twory jak krytyka polityczna bądź gazeta wyborcza.

Ktoś wydaje ciężkie pieniądze na utrzymanie tego, ktoś to kupuje (co mnie najbardziej szokuje), a wszystko
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@MateriaBarionowa Akurat postarzanie ma tez pozytywne aspekty i przyspiesza rozwoj technologiczny. Gdyby urzadzenia dzialaly za dlugo to nie oplacalny bylby szybki postep technologiczny. Co ciekawe, wiele osob nie zdaje sobie sprawy ale przez zbyt wolne "psucie" sie obecnych urzadzen czesc nowych technologii wstrzymuje sie na lata bo mimo, ze powoduja postep to nie na tyle duzy aby bylo oplacalne juz teraz to wprowadzac.

@blindguardiano: chyba odwrotnie. Gdy produkty są trwałe to
@blindguardiano: Niech producenci zamiast zmuszać konsumentów do kupowania nowych produktów z powodu ich postarzania, zaczną zachęcać konsumentów do wymiany starych produktów na nowe z powodu nowych użyteczności czy atutów. Postarzanie produktów to bezsensowna produkcja śmieci i wyciąganie łap po cudze pieniądze.

To, że produkt i tak się zepsuje więc konsument będzie i tak musiał kupić nowy nie jest motywacja do tworzenia nowych rozwiązań i rozwoju, to zwykle lenistwo.