Wpis z mikrobloga

@szpongiel: albo masz racjonalną decyzję o podaży piniądza albo zdajesz sięna los wydobycia kruszczu. Ja wole racjonalną decyzję po namyśle człowieka niż "prawo losy, natury czy jakiegoś tam boskiego porządku" jakkolwiek sobie to nazwiesz.
inflacja ma zwyczajnie sens ekonomiczny i nie jest spiskiem, choć oczywiście jest korzystna dla zadłużonego. Deflacja jest typowym zjawiskiem prawie każdego kryzysu w historii 19 i początku 20w.
A kwota wolna od podatku i progi podatkowe to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@MateriaBarionowa: gdyby była racjonalna to by nie było problemu. Chyba nie znasz skali "dodruku" w ostatniej dekadzie. Luzowanie ilościowe, mówi to panu coś?
Progresywne podatki i kwota wolna, zależy gdzie. W Polsce gdzie podatki są niemal regresywne, kwota wolna nie istnieje, a od minimalnej pensji jest 40% klina podatkowego, oczywiście są to tylko hasełka.
Ponadto (nie tylko w Polsce) ludzie niezamożni są wysoko opodatkowani (obciążenia pracy), a ludzie którzy są naprawdę
Chyba nie znasz skali "dodruku" w ostatniej dekadzie. Luzowanie ilościowe, mówi to panu coś?


@szpongiel: znam, w większości w postaci zapisó by zwiększyć bazę płynnościową instytucji fianansowych zagrożonych niewypłacalnością po 2008 roku.
PAtrzyłeś na odczyty inflacji USA po quantitative easing 1 2 i 3?
@MateriaBarionowa absurdem jest to że sie komukolwiek chce tworzyć te środki produkcji, przecież wiedza jest tajemna, a bez tych środków by każdy ziemniaki kopać musiał i wiele z tego nie mial. A co so januszexow, wszyscy sie z nich śmieją, ale kto tak naprawdę byłby w stanie zastąpić Janusza? Jak kamieniami to niech własne firmy robią i konkurują.
Tak samo bawią mnie komentarze o tym, że korporacje to hehe tyle inwestują i tyle na tym hehe społeczeństwo zyskuje. Przecież zamiast podzielić się kasą z pracownikami, lepiej będzie jeżeli otworzą 3 nowe magazyny lub 15 kawiarni. Bo przecież to, czego potrzebujemy jako społeczeństwo, to tworzenie kolejnych gównomiejsc pracy za dzisiejszy ekwiwalent miski ryżu w Amazonie czy innym Starbuniu.


@DrQ: A co mi - jako klientowi Starbucksa - po podwyżce dla