Wpis z mikrobloga

Tłumaczę sobie zasady gry planszowej "Risk the Walking Dead Edition" i nie wiem czym różnią się specjalne zdolności grupy rodziny Greene'ów gdzie pisze:

"For each survivor defeated by a walker, roll a die. A roll of 3+ prevents the survivor from returning as a walker."

a w instrukcji tłumaczona jest walka z szwędaczami dla wszystkich grup jako:

"Survivors that are killed in combat with Walkers run the risk of turning and adding to the ranks of the undead. When a Survivor is killed, you must immediately determine if that Survivor becomes a Walker before continuing the battle. For each Survivor killed by Walkers, roll a die. On a 1, 2 or 3, the slain Survivor rises as another Walker, and is added to the group of Walkers in the territory engaged in battle. On a 4, 5 or 6, fellow Survivors manage to prevent fallen comrades from returning as Walkers and are simply remove their pieces from the territory."

Według mnie tu i tu oznacza to, że jak w walce ze szwędaczami zginie Ocalały to rzucasz kostką i jak wypadnie 3 lub mniej pól na kostce to Ocalały zmienia się w Szwędacza, czy ja coś źle rozumię? To znaczy że ta grupa nie ma żadnej "mocy specjalnej"?

#tlumaczenie #angielski #planszowki #bezpradu #risk #walkingdead
  • 5
@bit1: Po pierwsze, "rozumiem", po drugie - mamy czasownik szwendać, więc powinni być szwendacze.

Co do reszty - przecież oba akapity mówią o tym samym:
Kiedy ocalały zostaje pokonany przez szwendacza, rzuć kością. Wyniki powyżej 3 zapobiegają przemianie w zombie.

W instrukcji:

Rzucasz kością za każdego ocalałego zabitego przez szwendacze. Wynik 1, 2 i 3 sprawia, że ten zabity ocalały powraca jako zombie. 4, 5 i 6 sprawia, że jego towarzysze
@CKNorek właśnie chodzi o to że dla mnie też oba akapity znaczą to samo, tylko jeden jest wzięty z instrukcji z sekcji walka ocalałych że szwedaczami, a drugi z opisu "mocy specjalnych" poszczególnych grup którymi można grać.
Czyli wynika z tego że jedna grupa nie ma specjalnej mocy bo każda grupa jak wyrzuci 3 lub więcej powoduje że pokonany ocalały nie wraca jako szwedacz.
@CKNorek: Bo inne grupy maja jak widac na zdjeciu, na przykład:
Rick’s Group:
You may make your manoeuvre at any point during your turn.

Prisoner Group:
The defender subtracts 1 from his lowest defence die for the first attack you make each turn.