Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #opony

Kurła , mam ja sobie takie opony, Bridgestone Blizzark , bieżnik duży, opona w dobrym stanie, a ślizga się jak #!$%@?.przejazd przez rondo z prędkością większe jak 20km kończy się zwykle opuszczeniem swojego pasa. Co prawda w śniegu jeszcze nie jezdzilem nimi a teraz temperatury oscyluja w granicy 0-8 stopni ale przecież to jest dobra opona zimowa, nie powinno buc aż tak zle.
Kick_Ass - #motoryzacja #opony 

Kurła , mam ja sobie takie opony, Bridgestone Blizza...

źródło: comment_15822898935ni6dxcHkoeqP8Zn44pqeP.jpg

Pobierz
  • 55
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kick_Ass: mam 4letnie klebery krisalp3, świetne opony na snieg i temperaturę taka przymrozkowa, ale dzisiaj 4+ trochę deszczu i mocniejszy start z 1 to buksowały, i w zakrętach się uginaly(tak czulem) i juz trzeba było kontrolować bajere na drodze []
  • Odpowiedz
  • 0
@enjoi czaję, dotychczas bylo albo sucho albo mokro i cieplej i problemu nie zauważyłem. Dojadę je jeszcze parę dni i zarzuce letnie a te pójdą do pieca ¯_(ツ)_/¯ , ciekawe jak letnie wyglądają bo są zapakowane w worki , może się okazać ze gorsze jak te xD
  • Odpowiedz
W Twoim przypadku to też wiek opony, ale miałem w jednym samochodzie bridże na zime i słowo daje że Dębica Frigo 2 lepiej kleiła.
Miałem też Bridże na lato i Fulda Ecocontrol przy nich to mistrzostwo świata i okolic.

@Kick_Ass:
  • Odpowiedz
@Kick_Ass: Mam o samo. Bieżnika na oponach jeszcze sporo, a ślizga się na mokrym strasznie. :(
Zbieżność, zawieszenie mam ok, sprawdzałem na stacji. Także nie jesteś sam Mireczku.
  • Odpowiedz
@dave8: Głupoty gadasz. Przykład z własnego podwórka. Niezłej klasy Nokian WR A4 o wiele lepiej zachowuje się na mokrym w przypadku temperatur do 7 stopni niż Michelin PS Cup 2 (jedna z lepszych opon na rynku). Mowa o dosyć mocnej ośce 325KM i 450Nm.
  • Odpowiedz
@ShotgunXC: mam teraz Nokian WR D4 (R17), daj spokój tragedia, dobre na śniegu, a na mokrym asfalcie (czyli przez prawie całą zimę) jakaś kpina i jazda jak na łyżwach ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie moge sie już doczekać powrotu na letnie, a na przyszłą "zimę" zakładam wielosezonowe Michelin klasy A
  • Odpowiedz
@dave8: Na pewno są lepsze opony, tu nie zaprzeczam. Nie zgodzę się jednak, że z zasady zimówki gorzej kleją w niskich temperaturach na mokrym niż opony letnie. Wiadomo, opona oponie nie równa, więc najlepiej byłoby porównywać konkretne egzemplarze.
  • Odpowiedz
@Kick_Ass: Opony na śnieg dobrze jeżdżą po śniegu, na wodzie zawsze będą zachowywały się gorzej niż letnie czy całoroczne. Jak nie mieszkasz w górach i nie jeździsz w góry to po #!$%@? ci zimowe?
  • Odpowiedz
@Kick_Ass: Jeżeli nie mieszkasz w Szczyrku czy innym Zakopanym to przy obecnych zimach chyba najlepsze. Spójrz po prostu na bieżnik opony zimowej i jeżeli masz choć trochę technicznego myślenia to sam powinieneś sobie zadać pytanie: jak to może dobrze wodę odprowadzać.
  • Odpowiedz
@Kick_Ass: 8 lat to pewnie jest przyczyna.. pamiętam co się działo w deszczu na jednych 10- czy 11 letnich zimówkach. Tragedia.. jeździj ostrożnie jeszcze przez ten miesiąc i wrzucaj letnie a te na olx. do przyczepki czy czegoś się komuś przydadzą pewnie.
  • Odpowiedz