Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #opony

Kurła , mam ja sobie takie opony, Bridgestone Blizzark , bieżnik duży, opona w dobrym stanie, a ślizga się jak #!$%@?.przejazd przez rondo z prędkością większe jak 20km kończy się zwykle opuszczeniem swojego pasa. Co prawda w śniegu jeszcze nie jezdzilem nimi a teraz temperatury oscyluja w granicy 0-8 stopni ale przecież to jest dobra opona zimowa, nie powinno buc aż tak zle.
Kick_Ass - #motoryzacja #opony 

Kurła , mam ja sobie takie opony, Bridgestone Blizza...

źródło: comment_15822898935ni6dxcHkoeqP8Zn44pqeP.jpg

Pobierz
  • 55
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kick_Ass: To chyba zależy od opony. Moje zimówki mają 10 lat i też zauważam lekki brak przyczepności na mokrym. Guma ze starości straciła swoje właściwości. Po zimie idą na śmietnik.
  • Odpowiedz
@n_____S: ręczny, jedynka, strzał ze sprzęgła i trzeba pokrecic 2-3 sekundy.(zakładam ze masz fwd) ta zewnętrzna plastikowa warstwa powinna się zetrzeć do żywszej gumy. jak to nic nie da to mozna spórbowac pokręcić dłuzej albo utylizacja
  • Odpowiedz
ręczny, jedynka, strzał ze sprzęgła i trzeba pokrecic 2-3 sekundy.(zakładam ze masz fwd) ta zewnętrzna plastikowa warstwa powinna się zetrzeć do żywszej gumy. jak to nic nie da to mozna spróbować pokręcić dłuzej albo utylizacja


@wycz: i jak nie ma w tym doświadczenia albo sprzęgło nie jest najświeższe to poza kosztem opon będzie wykładał drugie tyle na robotę ze sprzęgłem, a opony jak są stare tak będą stare i niewiele
  • Odpowiedz
@dave8: wielosezonowe jak sama nazwa wskazuje nie nadają sie do niczego. Obecnie w warunkach miejskich opłaca sie jeździć cały rok na porządnych letnich
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kick_Ass: gdzie masz ten duży bieżnik? To już śmietnik jest, a nie opona.
A potem filmy na polskich drogach, jak ludzi zwykły delikatny winkiel pokonuje.
  • Odpowiedz
@Kick_Ass: Ten typ tak chyba ma, mam aktualnie te same opony + cisnienie 2,3 bar i przed następną zimą #!$%@? je do kosza, ślizga się jak #!$%@? i przy prędkościach 60+ gdy #!$%@? w gaźnik potrafi zgubić trakcje. A i żeby nie było, opona 2 letnia, kupiłem jako nowe.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kick_Ass: to jest graniczne zużycie opony. Przypuszczam, że przepisowe 1,6mm, ale zimowe warto już zmieniać przy 4mm.
Do tego fakt, że masz prawie 8 letnie opony, co już je dawno kwalifikuje do śmieci.
  • Odpowiedz