Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki mam #xiaomi #m365pro z polskiej dystrybucji i hulajnogę wnosiłam do pracy. Ale po paru dniach osoba z BHP stwierdziła ,że nie mogę jej wnosić do biura bo może się zapalić. Czy może mi ktoś podesłać jakąś normę unijna którą spełnia hulajnoga? Szukałam czegoś z en 15194 ale nie znam się na tym i w sumie nawet nie wiem czy tego szukam. Hulajnogi nie ładuje w pracy. #pomocy #kiciochpyta
  • 34
  • Odpowiedz
że nie mogę jej wnosić do biura bo może się zapalić.


@NeonowyDemon: jak wyżej, laptopy, telefony itd też zakaz przy takim argumencie

że nie mogę


na podstawie czego? regulaminu, prawa czy czego? bo jeśli tylko jakiś Grzesiek Behapowiec powiedział "nie wnoś bo się zapali" to możesz go wyśmiać
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@NeonowyDemon: ale takie ogniwo litowo jonowe na dużo większą pojemność niż ogniwa w laptopie. Moim zdaniem ma rację dla twojego dobra. Jak się spali budynek to będzie twoja wina a na hulajnogę nie ma OC na kilka milionów i będziesz ty płacić a najwyżej możesz sobie potem dochodzić praw od producenta. Twoja hulajnoga, twoja odpowiedzialność. Ubezpieczyciel budynku ma sztab radców prawnych żeby jak się trafi okazja nie wypłacić odszkodowania.

To
  • Odpowiedz
Moim zdaniem ma rację dla twojego dobra.


@ErroL: kurde to ja nie będę wychodził z domu bo jeszcze we mnie lecąca ciężarówka uderzy


że przepisy pożarowe i indywidualne warunki ubezpieczenia budynku nie dopuszczają przechowywania
  • Odpowiedz
@NeonowyDemon: nie kop się z koniem, przyczyna może być inna niż Ci podali (błoto na kołach, zajmuje miejsce, nie chcą precedensu żeby ludzie nie przynosili do biura rowerów). Zostawiaj hulajnogę tam gdzie reszta zostawia rowery.

Sam mam i też trzymałem w biurze aż do mnie dotarło że w sumie biuro to nie parking a z rowerem się tam nie pakuję.
  • Odpowiedz
A do wszystkich wypowiadających się w temacie edit: mówiących że bhpowiec idiota: rozumiem że jakbyście przyszli do znajomego w gości to też byście się wpakowali bez pytania z hulajnogą do mieszkania a gospodarzowi gdyby oponował kazali się jebnąć w czajnik.
  • Odpowiedz
@613_07: nie porównuj małego mieszkanka do miejsca pracy (zależy jakie to miejsce pracy) gdzie zapewne przewijają się dziesiątki osób, jest wiele miejsc gdzie można coś postawić z boku i nikomu nie będzie nic przeszkadzać, sam u siebie w pracy trzymam hulajnogę, czasem nawet stoją dwie bo jedna z osób też jeździ, nikomu to nie przeszkadza i wszystko jest ok
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Andczej: przepisy pożarowe są bardzo surowe w przypadku budynków użyteczności publicznej. Bardzo.
To że był wypadek z escape roomem myślisz, że właściciel nie poniesie żadnych konsekwencji.
Bedz pożar z powodu hulajnogi zobaczysz jaka będzie nagonka na całą Polskę.

W warunkach napewno bedz taki zapis. Dlatego cięć się pulta.
  • Odpowiedz
@wtf2009: cholera wie co temu sprzętowi stało się wcześniej, a patrząc na to że to chiny to cholera wie co to za baterie były, bez sensu przykład

W warunkach napewno bedz taki zapis. Dlatego cięć się pulta.


@ErroL: to niech je wskaże, przecież już to pisaliśmy wcześniej
  • Odpowiedz
@NeonowyDemon: za znajomym kierownikiem po wielu szkoleniach:

Zazwyczaj BHPowiec ma lepszą znajomość zapisów więc może sugerować co można a co nie. To są tzw "zalecenia BHP". Ale od egzekwowania tych zaleceń jest bezpośredni przełożony. Teraz: firma może zaostrzyć wymagania BHP w stosunku do ustawy jeśli chce. No tam, gdzie nie trzeba nosić kasku to powiedzą że trzeba. Więc de facto firma może powiedzieć że "do nas nie wolno wnosić hulajnogi".
  • Odpowiedz
@613_07: jakbyś przeczytał ze zrozumieniem to byś wiedział że ma znaczenie

to po prostu nie Twój lokal.


owszem, więc jeśli komuś to nie pasuje to niech wprowadzi jasną i czytelną informację, a nie "nie bo się zapali bo widziałem gdzieś tam"

  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Andczej: nie do cięcia tylko bezpośrednio do pracodawcy. Taka jest droga. Zresztą podpisywała szkolenia BHP w tym pożarowe. Jest jej podpis bo jest wymagany.
  • Odpowiedz
nie do cięcia tylko bezpośrednio do pracodawcy.


@ErroL: owszem, ale tam chodziło mi o to że jeśli ma jakiś problem to niech nie rzuca januszowymi teksami tylko wskaże konkretny powód dlaczego i tyle
  • Odpowiedz