Wpis z mikrobloga

nieprawda. Grekokatolicy to dokładnie tacy sami członkowie kościoła katolickiego jak rzymscy czy syromalabarscy.


@niedoszly_andrzej: Jak to jest taka sama wiara, to czemu ma inną nazwę?

Nie. Ja po prostu zauważam, że gdyby to było takie proste (wykazanie, że te interpretacje są prawdziwe a tamte nie) to by nie było tak olbrzymiego zróżnicowania opinii w kwestiach metafizycznych.


Istnieją zróżnicowane opinie w kwestii szczepionek itd., nawet względem treningu na siłowni, więc nieprawda.

Przed
bo tak sobie wymyślili papież i biskupi( ͡° ͜ʖ ͡°) a Ty się masz ich słuchać i przylgnąć do ich decyzji swoją wiarą.


@niedoszly_andrzej: Nie, gdyż nie jest to decyzja ex cathedra. Prawosławie różni się znacznie.

Ale tam się da wykazać, że dany trening jest lepszy a szczepionki działają

Zdania są podzielone, zarówno ws. treningów jaki i szczepionek.

A ja Ci napisałem, że najszczęśliwsze na świecie, wg
A posłuszeństwo i wiarę w nauczanie zwykłe (nie ex cathedra) katolik też musi okazywać.


@niedoszly_andrzej: Zależy jakim.
Natomiast upierałeś się, że sakramentów wolno udzielać tylko kapłanom dla kontroli, a się okazuje, że nie. Zobacz ile było uzdrowień w Częstochowie, wyleczeń nowotworów, inne wyznania też takie miejsca mają?
@KawaJimmiego: List do Koryntian 13,4-8 - najbardziej znany fragment o miłości.
Bóg sam o sobie mówi, że jest bogiem zazdrosnym (mimo, że miłość nie zna zazdrości ponoć), unosi się pychą, chełpi się (mimo, że to przeciwne cechy miłości)- w końcu sam o sobie mówi, że nie ma bogów nad nim. Nie jest też dobrotliwy, bo jak wiadomo Bóg bezpośrednio lub pośrednio zabijał ludzi zarówno w nowym jak i w starym testamencie.
Bóg sam o sobie mówi, że jest bogiem zazdrosnym (mimo, że miłość nie zna zazdrości ponoć), unosi się pychą, chełpi się (mimo, że to przeciwne cechy miłości)- w końcu sam o sobie mówi, że nie ma bogów nad nim. Nie jest też dobrotliwy, bo jak wiadomo Bóg bezpośrednio lub pośrednio zabijał ludzi zarówno w nowym jak i w starym testamencie.


@Ziemia: Po pierwsze, to chyba pogubiłeś się z tekstem i zapomniałeś
KawaJimmiego - > Bóg sam o sobie mówi, że jest bogiem zazdrosnym (mimo, że miłość nie...

źródło: comment_1582590058xUyp7iuflFGrC992Wv0ZMY.jpg

Pobierz
Po pierwsze, to chyba pogubiłeś się z tekstem i zapomniałeś powtórzyć słowo "nie" i w złym miejscu wstawiłeś nawias. To jest totalny przykład kiedy trzeba zrozumieć o co chodzi, a nie tłumaczyć słowa bezpośrednio.

Pamiętaj, że Bóg sam zszedł na ten świat i wziął na siebie krzyż dla naszego zbawienia.


Otóż nic nie pogubiłem się z tekstem. Nawiązałem zachowanie i słowa Boga, do cytatu o miłości. Dlaczego to nie jest słuszna interpretacja?
Ziemia - > Po pierwsze, to chyba pogubiłeś się z tekstem i zapomniałeś powtórzyć słow...

źródło: comment_1582667305jLDQ89ed1sqW8FWRYhObYQ.jpg

Pobierz