Wpis z mikrobloga

@Minister_Vulva: To polecam naukę egipskiego. Mówię szczerze, nie jest to kpina ani ironia. Co prawda pewnych barier przeskoczyć się nie da (nie wiemy jak np. dokładnie brzmiał egipski, bo niezapisywano samogłosek), ale da Ci to zbliżenie się do religii starożytnego Egiptu tak bliskie, jak tylko to możliwe, w tym możliwość lektury kluczowych tekstów w oryginale. Najczęsciej używanym podręcznikiem jest chyba "Middle Egyptian" Allena, choć z tego co słyszałem, niektórzy polecają zacząć
@BartoszBarSeba jest mnóstwo denominacji chrześcijańskich. To nie jest tak, że oni uznają główny nurt katolicyzmu za prawdę, a wyznają co innego. Oni uważają, że oni idą prawdziwą ścieżką, bo główny nurt gdzieś zbłądził. Czy to jest świętość Jezusa, czy istota Trójcy, czy znaczenie Maryji. I to pokazuje dużo. Uznajesz swoich za głosicieli prawdy, a może właśnie gdzieś ktoś popełnił błąd i jakaś denominacja, która się odłamała jest blizsza prawdy? Wszak tak Ty,
jest mnóstwo denominacji chrześcijańskich.


@Ziemia: Kiedyś mniejszych sekt też było od #!$%@?.

To nie jest tak, że oni uznają główny nurt katolicyzmu za prawdę, a wyznają co innego. Oni uważają, że oni idą prawdziwą ścieżką, bo główny nurt gdzieś zbłądził. Czy to jest świętość Jezusa, czy istota Trójcy, czy znaczenie Maryji.

My się chyba nie rozumiemy.
Może tak, ja uważam że obecne kościoły głównego nurtu tj. Katolicki i Prawosławny nie odbiegają
@BartoszBarSeba nie zapominaj, że chrześcijaństwo to sekta judaizmu.

Ewolucja to dobre słowo. Drobne zmiany w tradycji, które nie są wybitnie znaczące, albo nawet zauważalne. Jednak na dużej przestrzeni lat widoczne.

Mówię o tezie z obrazka w poście.
To czemu wtedy zabijanie i torturowanie innowiercow bylo na porządku dziennym a teraz nie jest? Albo bulle papieskie zachęcające do zbrojnej agresji na heretyków, pogan i saracenow, obiecując w zamian odpuszczenie grzechów plus dające prawo zamieniania pokonanych w niewolników?


@niedoszly_andrzej: Nie kwestionuję
Ale to bardziej kwestia obyczajowości, mentalności.
Ja zaś pisałem o podstawowych elementach wiary i praktyk.
absolutnie to kazanie nie wyjaśnia odpowiedzi na moje pytania. Takie samo kazanie mógłby powiedzieć kapłan protestancki i bronić swojej interpretacji tymi samymi słowami. Ponownie powiem - to słaby argument.


@Ziemia: Różnica polega na tym, że ten Kościół założył Bóg z obietnicą, że piekło go nie przemoże.

Tu nawet nie chodzi o pochwalanie niewolnictwa, a o sam fakt, że ST po prostu zezwala na posiadanie człowieka i nikt nie miał z tym
@niedoszly_andrzej: I ty musiałeś to poprzeklejać z angielskiej wersji, bo polskiej oczywiście nie było? I napisać Exodus zamiast Księga Wyjścia? To jest mowa o tymczasowej sytuacji wojennej, a nie punkcie docelowym. Stąd też nazwa: Księga Wyjścia. Skąd? Z niewoli egipskiej. Przecież Izraelici jeszcze niedawno sami byli niewolnikami.

Albo kłamiesz albo nie masz pojęcia o czym mówisz albo zaraz wykonasz jakiś fikołek "wykazujący", że słowa "he must be sold to pay for