Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Jak radzicie sobie z dłuższymi włosami? Pytanie kieruję do głównie niebieskich, którzy zapuszczali dłuższe lub mają dłuższe, ale też i do różowych, które ogólnie wiedzą o tym więcej.

Zawsze obcinałem się na dość krótko, ale teraz pozwoliłem włosom rosnąć - nie są jakoś bardzo długie, może mają z 5 cm, tak na oko.

Problem polega na tym, że te małpy nie chcą się układać. Jeśli rano umyję głowę - jest ok, do końca pracy wygląda to nieźle - pod warunkiem, że nie wieje. Jeśli np. po pracy się położę na chwilę, to wyglądam jak by nie prąd popieścił i nic z tym nie zrobię bez wsadzenia głowy pod wodę.

Kiedy na zewnątrz jest wiatr, to jest już po mnie: poranne ułożenie włosów na mokro trafia szlag. Włosy, które przyjęły nową pozycję tak ją kochają, że schowanie się w łazience z grzebieniem nie przynosi efektów. Musiał bym wsadzić łeb pod kran.

Zmoczony grzebień daje połowiczne efekty - pomoczy włosy, część z nich zgodzi się z tym, czego od nich oczekuję, część będzie żyć własnym życiem.

Jeśli umyję głowę po południu lub wieczorem, to rano będę wyglądał jak koszmar. Znów bez umycia lub przynajmniej włożenia głowy pod bieżącą wodę nic z nimi nie da się zrobić.

Obserwując innych ludzi na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat, kiedy im włosy powygina, bo wiatr, albo wstają po całonocnej imprezie... Machną dwa razy głową albo przejadą palcami po łbie raz i mogą od razu iść na rozmowę z dyrektorem w sprawie podwyżki.

Jeśli bym zaspał rano do pracy, to nie mogę wyjść w ostatniej chwili na autobus bez umycia głowy - chociaż samą wodą muszę zmoczyć całe włosy, bo inaczej nie ma cienia szans na jakikolwiek wygląd.

Próbowałem żelu do włosów, cementu i innych dziwnych substancji mających pomagać - jeśli dam za mało, to nic to nie daje, jeśli za dużo, to powstaje efekt plastikowego chełmu, coś jak u ludzika lego.

Lubię dłuższe włosy, dają mi +1 do przystojności XD
Rozumiem, że dłuższe włosy wymagają większej uwagi, pielęgnacji. Dziewczyna udostępnia mi swoje szampony i odżywki, ale po nich z kolei robię się strasznie puszysty i wyglądam jak chrabąszcz. Jeśli użyje suszarki, poziom puszystości osiąga absurdalny level.

Poradźcie coś, bo jak nie, to jutro idę się #!$%@?ć na 3mm XD

#wlosy #dlugiewlosy #rozowepaski #niebieskiepaski #pytanie
  • 7
Feel you bro. Mam to samo - jak nie używałem niczego na włosy to najdrobniejszy błąd wymagał wsadzenia łeb pod kran. Nie mam profesjonalnej porady bo tak samo byłem zagubiony i nie zrobiłem jakiegoś wielkiego researchu wśród profesjonalnych kosmetologów, ale co nie co mogę naklepać bo to i tak gównowykop wiec yolo.
Sprawdzałem żele dostępne w typowych sieciówkach (hebe, rossmann etc) - są do dupy, sklejają włosy, obciążają i wyglądam jak piwniczak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Grizwold: poszukam opisywanego specyfiku, może coś jeszcze z tego będzie.

Obecnie najlepsze efekty, to umycie głowy po pracy w ramach prysznica (ale wówczas reszta dnia to nadmierna puszystość), pobudka rano godzinę wcześniej niż zwykle, łeb pod kran (bez szamponu), czesanie i potem czekanie, aż troche wyschną. Potem czapka na łeb je trochę uklapi i wyglądam bosko XD No chyba, że w ciągu dnia zapomnę czapki i przechodzę z budynku do budynku
Generalnie sposób, w jaki moje włosy zmieniają kierunek wedle własnego uznania kwalifikuje się do jakichś badań naukowych XD


@soulburner: trochę tak jest :D dlatego też się utworzyły takie wyrażenia jak "bad hair day" (BHD) i "good hair day" (GHD) :D Jednego dnia ułożą się idealnie a drugiego będą spuszone, jednocześnie przetłuszczone i dziwnie wygięte. Ale dużo daje doświadczenie - to że kupisz sobie odpowiedni kosmetyk to nie wszystko, czasem jednemu kosmetykowi
@soulburner: ten sam problem:D Sam zapuszczam, dlugosc identyczna i jak patrze w lustro to jestem zalamany bo taki garnek na glowie przez boki ni to dlugie ni to krotkie :D po myciu delikatnym ziolowym szamponem i jak same wyschna to ok ale tak jak mowisz po odzywce do wlosow mam taki puch na glowie ze to jakis cyrk.Co do rad czeste mycie nie jest dobre dla wlosow, tak samo gumy pasty
@soulburner: @Grizwold: @biceps35: uwaha profesjonalne rady beda (xD):
- jeśli włosy są za krótkie to potrafia się układać gorzej niz nieco dłuższe - na to nie ma rady, trzeba czekaj aż urosną do dlugosci jakiej chcecie + w miedzy czasie trzeba wybrac taki fryz ktory bedzie mozna na nich wykonac (np. na 5 cm wlosach nie uczeszesz ladnie wlosow do tylu bo krótkie wlosy sa sztywne i beda odstawac),
@DavyX: Ja mam bardzo bardzo gęste włosy, mam moment krytyczny, o ile są mokrawe jest super, są blisko głowy, objętość jest ok, pomada na mokre, jak schną wszystko idzie do góry, po kilku godzinach są #!$%@? że szok, wyglądają jak na manekinie, mówię o opcji bez suszenia z rana.