Wpis z mikrobloga

Norwegii i Szwajcaria muszą płacić kasę, przyjmować większość regulacji i pozwalać obywatelom UE na osiedlanie się i prace bez pozwoleń. W zamian mają dostęp do rynku UE.
W jaki sposób UK chce wprowadzić system punktowy dla obywateli UE? Przecież to wyklucza dostęp do naszego rynku dóbr i usług. Czy może to już było w porozumieniu? Zjeść ciasto i mieć ciastko.
#brexit #polityka #kiciochpyta #uk #anglia #szkocja
  • 24
  • Odpowiedz
spokojnie, poradzą sobie.


@Rabke: ja nie pytam czy sobie poradzą tylko czy UE będzie stosować równe zasady dla wszystkich? Czy obywatele UK też nie będą mogli swobodnie pracować w UE?
  • Odpowiedz
@Czesterek: Wypisujesz rzeczy o których nie masz najmniejszego pojęcia. Podobny system punktowy dotąd był m.in. dla Amerykanów w UK i obserwowałem to na przykładzie znajomej Amerykanki która autentycznie po studiach w UK nie mogła wiele dłużej zostać bo nie mogła zdobyć pracy z zarobkami powyżej poziomu które jej na to by pozwalały.

Norwegia przymuje pracowników bo chce ale na szczęście też to przykręcają co raz bardziej, w Szwajcarii nigdy nie było
  • Odpowiedz
UK to 2 największa gospodarka w Europie


@Rabke: przy ue to nadal karzelek - okolice 15-20% ue.

Norwegia przymuje pracowników bo chce


@Saeglopur: bo podpisala umowe. Art 28 to reguluje. Jest to w pakiecie z dostepem do rynku. Szwajcaria ma analogiczna regulacje.

Sugeruje bys zrewidowal poglad.
  • Odpowiedz
@maniac777: @Czesterek: @Drakii: tutaj akurat myślę, że UE będzie chciała pokazowo ukarać UK i nie będzie żadnego wspólnego rynku. Uwaga, my nic z UK nie potrzebujemy, oni potrzebują od nas. Gospodarka jest nadal duża, przez usługi, głównie londyńskie city. Jak to wszystko się wyniesie do Europy, to mają pozamiatane. Już teraz większość fintechów się wyniosła do Irlandii i do Brukseli. Czekamy tylko, jak jakiś duży bank się przeniesie do
  • Odpowiedz
że UE będzie chciała pokazowo ukarać UK


@mrymry: nie chodzi o ukaranie. Stanowisko ue bedzie sztywne poniewaz bedzie wypracowane przez 27 czlonkow rady (27 panstw) z ktorych znaczna czesc bedzie chciala cos ugrac lub na cos sie nie zgodzic.

Szwajcaria przyjmuje pracowników, ale ma rozbudowany system wiz. Jedynie Norwegia się z tym nie #!$%@?.


@mrymry: nie ma wiz dla obywateli ue. Sa objeci swoboda poruszania sie. Jest jedynie rejestracja. https://www.ch.ch/en/working-switzerland-eu-efta/
  • Odpowiedz
@Drakii: tak ugodowa, że wszystko co przedstawia UE, to UK hapie z drobnym poślizgiem. xD A wiesz co jest w tym najśmieszniejsze? Że UE podejdzie do negocjacji jak do każdych innych, więc na początku ugadają się tylko co do podstaw, a reszta będzie trwać latami. Więc latami będą mieli problemy do dogadania się innymi krajami. A teraz uwaga - cały świat będzie wybierał między UE i UK, z kim pierwszym negocjować
  • Odpowiedz
@Drakii: ale zrozum, że UE do niczego nie potrzebuje UK :) gdyby nie ich usługi finansowe, byliby jak Polska
ale usługi się postanowiły wyprowadzić :)
  • Odpowiedz
@Drakii no. Druga. Ta sama na którą nie zgodziła się May i była propozycją UE - wtedy była zła, ale kiedy BJ wyjechał z tym pomysłem, to nagle wszystko jest zajebiście. XD Nigga pls.
  • Odpowiedz
Już to wszystko słyszałem że UE się postawi i nie będzie innej umowy a potem jednak pojawiła się druga umowa xD


@Drakii: która jest identyczna jak zaproponowana na samym początku May. I co borysek? Zrobil loda z połykiem i na koniec wylizal jajka xD
  • Odpowiedz
ja nie pytam czy sobie poradzą tylko czy UE będzie stosować równe zasady dla wszystkich?


@Czesterek: Przecież EU nie stosuje równych zasad. Obecnie nie chcą takiej umowy z UK, jaką mają z Kanadą, mimo, że Kanada jest mniejszą gospodarką. Pomijam już fakt, że Kanada słabo na tym dealu z EU wychodzi.
  • Odpowiedz
Obecnie nie chcą takiej umowy z UK, jaką mają z Kanadą, mimo, że Kanada jest mniejszą gospodarką.


@Zaxx: Ale konkretnie co jest w tej umowie? Bo bez zezwolenia nie da się mieszkać w Kanadzie.
  • Odpowiedz