Wpis z mikrobloga

Cześć Mircy. Mam ciekawą przygodę z UFG. Kupiłem żonie samochód jeździła nim przez jakiś czas na ubezpieczeniu poprzedniego właściciela, ale w styczniu tamtego roku zapomniała o terminie i wykupiła nowe po upływie 2 tygodni od wygaśnięcia poprzedniego. W tym tygodniu przesłano pismo właśnie z UFG z gigantyczną karą. Czy można się odwołać od tej decyzji bądź rozłożyć to na raty? Może ktoś miał podobny incydent. Jestem za obowiązkowym ubezpieczeniem, od 12 lat regularnie opłacam składki i dbam by nie było przerw, ale ta kwota w porównaniu do okresu jaki pojazd nie miał ubezpieczenia jest niesamowita. #prawo #ubezpieczenia #samochody
  • 15
@Norskee cieszę się, żebyś wiedział. Na szczęście nic się nie stało. Godzinę po tym jak się zorientowałem miałem już nowe. Boli tylko to że po tylu latach regularnych opłat za jedną pomyłkę trzeba oddać tyle pieniędzy
@hejk4 teoretycznie jakbym pracował na czarno ze statusem bezrobotnego do tego alimenty to mógłbym liczyc na umorzenie (jest specjalny formularz) a tak, no cóż ( ͡° ʖ̯ ͡°) czasami nie opłaca się pracować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kondzaf: na piśmie na górze masz dane abyś mógł się zalogować do portalu ufg. Wejdź w swoją sprawę i napisz ze prosisz o rozłożenie na 10 rat po 450 zł. W 99% dostaniesz zgodę.