Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu rozmawiałem z kimś z "ciężarówkowych" tagów w komentarzach o procedurze wymiany Prawo Jazdy (i co za tym idzie Karty Kierowcy) w wyniku zmiany adresu zamieszkania.

Nie pamiętam, kto z Was był tym zainteresowany, i nie mogę tego znaleźć w "archiwum".

Ad Rem.
Przy zmianie adresu nie trzeba już wymieniać ani Prawa Jazdy, ani Dowodu Osobistego.

Od 2019 w PJ nie ma podanego adresu zamieszkania, a starszych dokumentów wymieniać z tego powodu nie trzeba.

Jedyne zmiany jakie czekają przy zmianie adresu to przerejestrowanie samochodu (o ile takowy posiadamy)

#zycietruckera
I przepraszam za dodanie #bekaztransa ale będzie szerszy zasięg.
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lofix: a jak wytłumaczysz zmianę nr prawa jazdy?
Gdy zmienia się urząd komunikacji np zmieniajac adres zmienia ci się nr prawka który jest na karcie kierowcy
@kalin20: no tak. Przy zmianie adresu zmieni się numer prawka (a co za tym idzie trzeba zmienić kartę kierowcy).

Ale jak się prawka nie zmieni, to się numer nie zmieni.
@lofix A przypuscmy, że nie maszkam już w tym mieście, chce wymienić prawko, to mogę pojechać do swojego starego adresu zamieszkania je wymienić, właśnie, żeby nr prawka się nie zmienił?
@Paaablooo: tego nie wiem. Obecnie można wyrobić dowód osobisty w dowolnym urzędzie.
A czy tak samo jest z PJ? Nie wiem i nie będę zgadywał.

Ale skoro nie mieszkasz tam,to pj nadal możesz używać póki jest ważne (KW).