Wpis z mikrobloga

Wiem że nie unikne wizyty u mechanika ale #!$%@? silnik 1,4 95km przejezdza po 40-45 km w mieście paląc 6,5 litra no cos jest nie tak.
Jakie moga być tego przyczyny i w najczarniejszym scenariuszu najwiekszy koszt?
Do mechanika boje sie jechac bo juz widze jak mnie #!$%@? naciagnie na koszta.
Dodam jeszcze ze #!$%@? dostal wlasciwie z dnia na dzien nie doszło do takiego stanu stopniowo dodatkowo w miedzyczasie odkad mu #!$%@? przejechal raz 77km paląc 6,5 ale nadtepne zalanie znowu 40km (jak na razie nie mam zamiaru tankowac za wiecej niż 30 dopoki tego nie ogarne jeździć w sumie juz tez nie mam zamiaru) Jest szansa ze wskazowka poziomu paliwa jest #!$%@?? (nie wiem nie znam sie)
Renault Megane 1 2002

#mechanika #samochody #auta#auta #renault
  • 37
  • Odpowiedz
  • 0
@Kostan32 najpierw to zmierz dobrze spalanie. Wyliczenia na podstawie wskazówki są o kant dupy rozbić. Zalej do pełna, przejedź 200-300 km, a najlepiej cały zbiornik przepal. Nalej znowu do pełna i policz ile spalił.
  • Odpowiedz
@Zielony34 Miałeś racje. Byłem u mechanika i okazało się że #!$%@? sonda lambda przed katalizatorem wariuje strasznie i pokazuje jakieś chore parametry skacze od 100 do 800 (jakiejś tam jednostki nie pamiętam)
Tak więc muszę kupić nową sondę. Mechanicy coś wspominali że muszę kupić droższą taką za 150 bo te tańsze nie będą pasować i będzie trzeba je lutować byłem w dwóch marketach samochodowych i w jednym mają sonde za 200
  • Odpowiedz
@Kostan32: Czyli jednak ( ͡° ͜ʖ ͡°). Najlepiej sprawdzić po numerze części i dobrać taką, jak w oryginale. Kumpel kupił uniwersalną i mu auto świrowało, kaszlało, szarpało i zakładając oryginał objawy ustąpiły. Jaki to dokładnie model auta i pojemność?
  • Odpowiedz
@frostdemon: Renault Megane I 2002. 1,4 95km hatchback.
Mówił mi gościu w sklepie że ta sonda nie jest uniwersalna i jest typowo pod ten samochód wspominał też że ma oryginalną kostke nie wiem naprawdę się nie znam ale podałem mu wszystkie informacje i właśnie tą za 200 kazał mi kupić.
  • Odpowiedz
pokazuje jakieś chore parametry skacze od 100 do 800


@Kostan32: Pewnie milivolty. Zwykle jak sonda padnie to stoi jej napięcie w miejscu. A jak lata napięcie bez ładu i składu to zwykle przyczyną jest wypadanie zapłonu.

będzie trzeba je
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kostan32: sondę kup sobie na Allegro, wyjdzie taniej. W badziewia za 70-80zl się nie pakuj, bo pochodzi tydzień, albo wcale. Bosh zazwyczaj jest polecany jak chodzi o sondy. Sonda ogólnie ma falować, ale nie w całym zakresie. Jak faluje tak samo, jak u ciebie, albo stoi zupełnie na jednym parametrze, to jest #!$%@?. Ja mam w Lagunie dwie. Ta pierwsza też kosztuje jak u ciebie, natomiast te drugą mogę wypiąć
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kostan32: a i przy okazji zmień sobie świece. Ja polecam irydowe Denso. Przejeżdżałem kilka kompletów różnych producentów i najbardziej zadowolony jestem właśnie z Denso.
  • Odpowiedz